×
×

۸ سد در یک استان سرریز شدند!

 • کد نوشته: 2426
 • فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
 • 7 بازدید
 • ۰
 • به گزارش تابناک، آرش آریانژاد روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار کرد: حجم نرمال سد زریوار ۶۴.۹۱ میلیون متر مکعب است و دبی ورودی این سد در حال حاضر ۵.۶۷ مترمکعب بر ثانیه است که این عدد در مدت مشابه سال گذشته ۰.۲۳ مترمکعب در ثانیه بود. وی افزود: حجم ذخیره آب […]

  ۸ سد در یک استان سرریز شدند!
 • ۸ سد در یک استان سرریز شدند!

  به گزارش تابناک، آرش آریانژاد روز پنجشنبه با اعلام این خبر به خبرنگاران اظهار کرد: حجم نرمال سد زریوار ۶۴.۹۱ میلیون متر مکعب است و دبی ورودی این سد در حال حاضر ۵.۶۷ مترمکعب بر ثانیه است که این عدد در مدت مشابه سال گذشته ۰.۲۳ مترمکعب در ثانیه بود.

  وی افزود: حجم ذخیره آب سد زریوار در مدت مشابه سال گذشته ۳۳.۸۹ میلیون مترمکعب معادل ۵۲ درصد بود که به دنبال بارش‌های مناسب اخیر سرریز این سد امروز آغاز شد.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان اضافه کرد: طی چند ماه اخیر سدهای عباس آباد و سبدلو بانه، چراغ‌ویس سقز، گاران مریوان، زیویه کامیاران، قشلاق و آزاد سنندج، سرریز کرده‌اند.

  آریانژاد ادامه داد: پنج ایستگاه در استان بیشترین بارش را طی سامانه اخیر ثبت کرده که شامل بانه با ۴۸.۴ میلیمتر، کامیاران ۴۷.۴ میلیمتر، سنندج ۳۸.۷، قروه ۳۷.۳، سقز ۲۸.۵ و مریوان نیز ۲۳.۸ میلیمتر است.

  وی یادآور شد: انتقال آب از بند انحرافی قزلچه‌سو در چندسال اخیر و اقدامات حفاظتی شرکت آب منطقه‌ای در راستای انسداد چاه‌های غیرمجاز اطراف دریاچه، کنترل برداشت مستقیم آب از آن، حفاظت کیفی در راستای اهداف و برنامه‌های کارگروه نجات‌بخشی دریاچه زریوار با توجه به بارندگی بیش از ۹۳۵ میلی‌متری از ابتدای سال آبی تاکنون، باعث بهبود وضعیت آن دریکسال اخیر شده و منجر به سرریز طبیعی دریاچه شده و این امر سبب بالا بردن کیفیت آب در مسیر رودخانه خواهد شد.

  سد زریوار در سال ۱۳۷۴ برروی دریاچه موجود سد خاکی (دایک) احداث و باعث افزایش حجم طبیعی دریاچه زریوار شد

  منبع :
  حتما بخوانید : عکسی از بارش ۱۰ سانتی‌متری برف در این استان
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *