×
×

پربارش ترین حوضه ها مشخص شدند

 • کد نوشته: 984
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 11 بازدید
 • ۰
 • به گزارش «تابناک» به نقل از وزارت نیرو، بر اساس جدیدترین گزارش مؤسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری (۱۸ تا ۲۴ فروردین) وقوع بارش‌ها در بیشتر مناطق نیمه شمالی، غرب و جنوب غربی کشور پیش‌بینی می‌شود. در این مناطق کشور، مقادیر تجمعی بارش ۵۰ تا ۷۵ میلی‌متر پیش‌بینی شده است. بر اساس تقسیمات حوضه‌های درجه […]

  پربارش ترین حوضه ها مشخص شدند
 • پربارش ترین حوضه ها مشخص شدند

  به گزارش «تابناک» به نقل از وزارت نیرو، بر اساس جدیدترین گزارش مؤسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری (۱۸ تا ۲۴ فروردین) وقوع بارش‌ها در بیشتر مناطق نیمه شمالی، غرب و جنوب غربی کشور پیش‌بینی می‌شود. در این مناطق کشور، مقادیر تجمعی بارش ۵۰ تا ۷۵ میلی‌متر پیش‌بینی شده است.

  بر اساس تقسیمات حوضه‌های درجه یک کشور، حوضه آبریز دریای خزر و دریاچه ارومیه با مقدار میانگین به ترتیب ۳۴.۱ و ۴۷.۵ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۹۷.۷ و ۹۵.۶ میلی‌متر پر باران‌ترین حوضه‌های کشور در هفته جاری خواهند بود.

  همچنین حوضه آبریز مرزی شرق با مقدار میانگین ۶.۳ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۴۹.۱ میلی‌متر کم‌باران‌ترین حوضه درجه یک کشور است؛ از میان حوضه‌های درجه ۲ کشور، حوضه دریاچه ارومیه با متوسط بارش ۴۷.۵ میلی‌متر و بیشینه بارش ۹۵.۶ میلی‌متر و مرزی غرب با مقدار میانگین ۳۷.۶ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۱۱۷.۲ میلی‌متر پر باران‌ترین حوضه‌های درجه‌دو کشور هستند.

  استان‌های شمالی، غربی و جنوب غربی با بارش تجمعی معادل ۵۰ تا ۷۵ میلی‌متر پربارش‌ترین استان‌های کشور در هفته جاری خواهند بود.

  منبع :
  حتما بخوانید : بحران داروخانه‌ها در آغاز سال جدید
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *