×
×

وضعیت دما و بارش کشور تا پایان اردیبهشت

 • کد نوشته: 1419
 • فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
 • 14 بازدید
 • ۰
 • به گزارش تابناک، بر اساس اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو بارش کشور تا نیمه اردیبهشت بیش از نرمال و در نیمه دوم اردیبهشت در محدوده نرمال خواهد بود. دمای هوای کشور تا هفته اول اردیبهشت به‌ویژه در شرق، جنوب ‌شرق و مرکز کشور کمتر از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال است […]

  وضعیت دما و بارش کشور تا پایان اردیبهشت
 • وضعیت دما و بارش کشور تا پایان اردیبهشت

  به گزارش تابناک، بر اساس اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو بارش کشور تا نیمه اردیبهشت بیش از نرمال و در نیمه دوم اردیبهشت در محدوده نرمال خواهد بود. دمای هوای کشور تا هفته اول اردیبهشت به‌ویژه در شرق، جنوب ‌شرق و مرکز کشور کمتر از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال است و پس از آن تا پایان اردیبهشت در محدوده نرمال برآورد می‌شود.
   
  به گزارش ایسنا جدیدترین نقشه‌های پیش‌بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه‌های احتمالاتی نشان می‌دها بارش تا ۲۶ فروردین در سواحل خزر، شمال ‌غرب، زاگرس میانی و شمالی، مناطقی از شمال‌ شرق، شرق و جنوب‌ شرق بیش از نرمال و برای سایر مناطق کمتر از نرمال است.
   
  طی هفته دوم آینده، بارش در یک‌ سوم شمالی کشور در محدوده نرمال و در سایر مناطق بیش از نرمال است که بارش انباشته در بخش‌هایی از زاگرس میانی با احتمال ۵۰ تا ۷۵ درصد بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیمتر پیش‌بینی شده است.
   
  بارش هفته سوم در زاگرس میانی و مناطق محدودی از دامنه شمالی البرز میانی بیش از نرمال و برای سایر مناطق در محدوده نرمال خواهد بود. بارش هفته چهارم در دو سوم شمالی کشور و بخش‌های محدودی از مناطق کوهستانی استان کرمان در محدوده نرمال تا بیش از آن و در سایر مناطق گرایش به نرمال دارد.
   
  بارش هفته‌های پنجم و ششم در نوار جنوبی کشور گرایش به کمتر از نرمال دارد و برای سایر مناطق در محدوده نرمال برآورد می‌شود.
  نوسان دمای هوای کشور در محدوده نرمال و کمتر از آن
  جدیدترین نقشه های پیش بینی هفتگی دمای هوای کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی نشان می‌دهد میانگین دمای هوا تا ۲۶ فروردین در دو سوی البرز، شمال‌ شرق، بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور بین ۱ تا ۲ درجه کمتر از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال در نوسان خواهد بود.
   
  دمای هوای هفته دوم در یک سوم شمالی، شمال‌ غرب و زاگرس شمالی در محدوده نرمال تا 2 درجه بیش از آن و برای سایر مناطق ۱ تا ۵ درجه کمتر از نرمال پیش ‌بینی شده است که بیشترین کاهش (بین ۳ تا ۵ درجه) برای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و جنوب خراسان جنوبی پیش ‌بینی می‌شود. دمای هوای هفته سوم در یک‌ سوم شمالی کشور نرمال و در سایر مناطق بین ۱ تا ۲ درجه کمتر از نرمال خواهد بود.
   
  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، دمای هوای هفته چهارم در مرکز و شرق کشور متعادل می‌شود. انتظار می‌رود دمای هوا در هفته ‌های پنجم و ششم در محدوده نرمال در نوسان باشد.

  منبع :
  حتما بخوانید : ایاد علاوی: آمریکا عراق را ویران کرد
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *