×
×

وزیر نیرو: وزارت نیرو متعهد به احیای دریاچه ارومیه است

 • کد نوشته: 2369
 • فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
 • 15 بازدید
 • ۰
 •   به گزارش تابناک به نقل از دانشجو، علی اکبر محرابیان صبح پنجشنبه در آئین بهره برداری از طرح‌های آب و فاضلاب استان تهران که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، طی سخنانی گفت: اجرای این پروژه‌ها در لحظه است و بسیاری از آن‌ها تمام شده و کافی است، شیر باز شده و از پساب […]

  وزیر نیرو: وزارت نیرو متعهد به احیای دریاچه ارومیه
است
 • وزیر نیرو: وزارت نیرو متعهد به احیای دریاچه ارومیه
است

   

  به گزارش تابناک به نقل از دانشجو، علی اکبر محرابیان صبح پنجشنبه در آئین بهره برداری از طرح‌های آب و فاضلاب استان تهران که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، طی سخنانی گفت: اجرای این پروژه‌ها در لحظه است و بسیاری از آن‌ها تمام شده و کافی است، شیر باز شده و از پساب استفاده کنند.

  وی افزود: پروژه‌هایی که به اتمام نرسیده نیز طی شش ماه، یک سال و نهایتاً یک و نیم سال دیگر به اتمام می‌رسد و پساب به بهره برداری می‌رسد، به عنوان مثال طرح انتقال پساب بهداشتی شهر اصفهان، یا شهر اراک یا شازند و… موجود است و صنعت می‌تواند اکنون از آن استفاده کند.

  وزیر نیرو ادامه داد: طی قراردادی که منعقد شد، این امکان و تعهد برای طرفین ایجاد شد، که شرکت آب و فاضلاب پساب بهداشتی را تأمین کند، صنعت نیز از این پساب استفاده کرده و از محل سرمایه گذاری خود آب مطمئنی بگیرد.

  وی پروژه‌های پیش بینی شده آبی و برقی کشور در سال ۱۴۰۳ را قابل توجه دانست و گفت: با تکمیل این طرح‌ها بخش قابل توجهی از نیاز مردم کشور در آب شرب و آب کشاورزی تأمین می‌شود.

  محرابیان با اشاره به مساله دفترچه ارومیه وضعیت این دریاچه را خوب توصیف کرد و گفت: متعهد با احیا دریاچه ارومیه با اجرای پروژه‌های متعدد و با مدیریت منابع آب احیا شود، تاکنون پروژه‌های متعددی اجرا شده و آخرین پروژه نیز تا یک ماه آینده با دستور رئیس جمهور اجرایی می‌شود.

  منبع :
  حتما بخوانید : دیدار وزیر خارجه عربستان و نخست‌وزیر فلسطین در مکه
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *