×
×

نوار جستجو در گوگل اندروید تغییر کرد

 • کد نوشته: 876
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 12 بازدید
 • ۰
 •  به گزارش تابناک و به نقل از تک‌ناک، اولین باری که شاهد نوار جستجوی پایین برای برنامه گوگل بودیم به سال ۲۰۲۱ برمی‌گردد، در حالی که نسخه‌ای مدرن‌تر در اواخر سال ۲۰۲۳ فعال شد. گوگل اکنون در حال آزمایش یک تغییر طراحی نوار پایین Material 3 با یک نوار جستجوی یکپارچه است. یک کاربر در […]

  نوار جستجو در گوگل اندروید تغییر کرد
 • نوار جستجو در گوگل اندروید تغییر کرد

   به گزارش تابناک و به نقل از تک‌ناک، اولین باری که شاهد نوار جستجوی پایین برای برنامه گوگل بودیم به سال ۲۰۲۱ برمی‌گردد، در حالی که نسخه‌ای مدرن‌تر در اواخر سال ۲۰۲۳ فعال شد. گوگل اکنون در حال آزمایش یک تغییر طراحی نوار پایین Material 3 با یک نوار جستجوی یکپارچه است.

  یک کاربر در شبکه ایکس با این تغییر طراحی نوار پایین در گوگل سرچ اندروید مواجه شده است. برای شروع، این برنامه بالاخره از Material 3 با نشانگر برگه به شکل قرص استفاده می‌کند که در نسخه iOS ارائه شده بود، اما به نظر می‌رسد پس از یک راه‌اندازی کوتاه‌مدت در اندروید کنار گذاشته شد. (با این حال، اسکرین‌شات‌های برنامه گوگل در لیست پلی استور آن را نشان می‌دهند.) این تغییر به تنهایی نقش مهمی در ایجاد کمی انسجام بیشتر در این برنامه اصلی دارد.

   

  بالای نوار پایین، نوار جستجوی بلند قرار دارد که قبلاً فقط در بالای فید Discover ظاهر می‌شد. در حال حاضر، آن نوع ضخیم‌تر در صفحه نتایج جستجوی واقعی ناپدید می‌شود. در طراحی مجدد، برای حفظ انسجام همچنان در آنجا باقی می‌ماند، اگرچه هنوز هم به طرز خنده‌داری بزرگ به نظر می‌رسد. به طور کلی، نوار جستجوی ترکیبی و نوار پایین از یک ظرف برگه استفاده می‌کنند.

  یک شکایت این است که این فضا بیشتر از فضایی که می توان برای نتایج استفاده کرد، اشغال می کند، اما دیگر لوگوی گوگل در بالای صفحه ظاهر نمی شود و در عوض فیلترهای جستجو بلافاصله نمایش داده می شوند.

   

  به جای رنگ پویا، از رنگ آبی پیش فرض استفاده می شود. این رنگ در مقابل صفحه نتایج جستجو برجسته است.

  در مقایسه با ظاهر فعلی، این تغییر طراحی نوار جستجوی پایین ظاهری مدرن‌تر دارد، در حالی که برنامه گوگل اخیراً کمی قدیمی به نظر می‌رسد. امیدواریم شاهد عرضه گسترده‌تر آن باشیم.

  منبع :
  حتما بخوانید : سلاخی هالیوودی پسر جوان در جاده سمند توسط سواران
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *