×
×

نداشتن معاینه فنی در پرداخت خسارت بیمه تاثیر دارد؟

  • کد نوشته: 954
  • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
  • 16 بازدید
  • ۰
  • به گزارش «تابناک» به نقل از باشگاه خبرنگارن جوان، مهدی قمصریان، مدیر عامل صندوق تامین خسارت بدنی گفت: بر اساس ماده ۴۵ قانون بیمه اجباری شخص ثالث ارائه هرگونه خدمت به وسائل نقلیه فاقد بیمه ممنوع است که معاینه فنی از جمله این خدمت‌ها به شمار می‌رود. بر این اساس صدور معاینه فنی منوط به […]

    نداشتن معاینه فنی در پرداخت خسارت بیمه تاثیر دارد؟
  • نداشتن معاینه فنی در پرداخت خسارت بیمه تاثیر دارد؟

    به گزارش «تابناک» به نقل از باشگاه خبرنگارن جوان، مهدی قمصریان، مدیر عامل صندوق تامین خسارت بدنی گفت: بر اساس ماده ۴۵ قانون بیمه اجباری شخص ثالث ارائه هرگونه خدمت به وسائل نقلیه فاقد بیمه ممنوع است که معاینه فنی از جمله این خدمت‌ها به شمار می‌رود. بر این اساس صدور معاینه فنی منوط به داشتن بیمه شخص ثالت است برای همین هم در یک سال گذشته تلاش کردیم در این زمینه نظارت‌ها جدی‌تر و قانون به درستی اجرا شود.

    این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: اما معکوس این موضوع یعنی این که وسیله نقلیه‌ای بیمه‌نامه شخص ثالث دارد، اما فاقد معاینه فنی است مانعی برای پرداخت خسارت از سوی شرکت‌های بیمه‌ای محسوب نمی‌شود.

    او افزود: با توجه به نکات مطرح شده شرکت‌های بیمه مکلف به جبران خسارت وارده به زیان دیده بدون نیاز به ارائه گواهی معاینه فنی خودرو مقصر حادثه و یا زیان دیده هستند.

    منبع :
    حتما بخوانید : طارمی برگشت اما پورتو ۱۰نفره را نجات نداد
    برچسب ها

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *