×
×

سید حسن نصرالله: واکنش ایران در راه است

 • کد نوشته: 1524
 • فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
 • 20 بازدید
 • ۰
 • به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از العهد، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت مراسم بزرگداشت حزب‌الله برای شهادت سردار زاهدی و همرزمان این شهید در نتیجه حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر حقایق اقدامات شهید زاهدی را آشکار کنیم مشکل افرادی که […]

  سید حسن نصرالله: واکنش ایران در راه است
 • سید حسن نصرالله: واکنش ایران در راه است

  به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از العهد، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت مراسم بزرگداشت حزب‌الله برای شهادت سردار زاهدی و همرزمان این شهید در نتیجه حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر حقایق اقدامات شهید زاهدی را آشکار کنیم مشکل افرادی که نباید هویتشان آشکار شود را داریم و در این صورت دستاورد دشمن را بزرگ خواهیم کرد و از سوی دیگر اگر این حقایق را نگوییم شاید حق این شهید را ادا نکرده باشیم. حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه و لبنان به سال ۱۹۸۲ و ورود اسرائیل به لبنان باز می‌گردد. امام خمینی در آن زمان در قید حیات بودند و جنگ تحمیلی به ایران در جریان بود. در آن زمان اعضای سپاه پاسداران در جبهه‌ها بودند اما به دلیل ورود آنان به لبنان، اعضای سپاه برای رویارویی با اشغالگران به لبنان و سوریه آمدند.

  وی افزود: نیروهای ایرانی به الزبدانی در سوریه آمدند، اما در نتیجه برآورد وضعیت تصمیم گرفته شد که گروهی از افسران و اعضای سپاه پاسداران برای انگیزش مقاومت مردمی، انتقال تجربه، مشورت، آموزش و پشتیبانی لجستیکی باقی بمانند. افسران و افراد سپاه پاسداران به منطقه جنتا در لبنان آمدند و نخستین اردوگاه آموزشی در این منطقه برپا شد.

  نصرالله گفت: با تحولات رخ داده در سوریه طی سال ۲۰۱۱ مستشاران ایرانی و نیروهایی از گروه‌های مقاومت نیز در این منطقه حاضر شدند. به نظر می‌رسید رخ دادهای سوریه به مقاومت منطقه نیز آسیب می‌زند.

  بزرگترین حمله رژیم صهیونیستی به سوریه

  وی ادامه داد: اشغالگران کنسولگری ایران را هدف قرار دادند و مستشاران نظامی ایرانی به شهادت رسیدند. این در حالی بود که حضور آنان در این محل امری طبیعی و در قالب عرف‌ها بود. آمریکا و برخی کشورهای اروپایی نیز در خصوص نقش کنسولگری ایران در دمشق به بحث پرداختند.

  نصرالله گفت: حمله به مستشاران ایرانی در کنسولگری این کشور در دمشق بزرگترین تجاوز اسراییل به سوریه از سال‌ها پیش به شمار می‌آید. این حمله اسراییل به دلیل شکستِ جنگ در سوریه انجام می‌شود که اسراییل نیز در آن نقش داشت.

  وی افزود: حمله به مستشاران ایرانی در سوریه بخشی از روشن‌ترین و قانونی‌ترین نبرد اساسی، یعنی نبرد با دشمن است. حمله اسراییل به مستشاران ایرانی ۲ مورد جدید را در بر می‌گیرد. نخستین مورد حمله به خاک ایران است که به معنی تعرض به ایران به شمار می‌آید. مورد دوم نیز سطح ترور است؛ زیرا شهید زاهدی رییس مستشاران ایرانی در لبنان و سوریه بود.

  واکنش ایران در راه است

  دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: برآوردها به این موضوع اشاره دارد که دشمن در برآوردهای خود در حمله به کنسولگری ایران اشتباه کرده است و این موضوع در موضع ایران و واکنش موردانتظار از سوی این کشور نمود یافته است. آمریکا، اسراییل و تمام جهان این پیغام را گرفته‌اند که واکنش ایران در پیش است و این حق این کشور است.

  نصرالله گفت: دشمن جنگی علنی را اعلام کرده و قصد حمله به نیروهای ایرانی را دارد و در این حال مستشاران ایرانی که خدمات بزرگی را در سطح مقاومت در منطقه ارایه دادند هدف قرار می‌دهد.

  وی افزود: این حمله از درک اسراییل نسبت به نقش پاسداران مستشار در منطقه در سطح مقاومت بر می‌خیزد. دشمن اعلام کرده که هدف از این حمله‌ها اخراج مستشاران ایرانی از سوریه است، اما با وجود خون‌هایی که با این هدف ریخته شد نتوانسته آن را محقق کند و آن‌ها برای پشتیبانی از مقاومت در فلسطین و لبنان و حمایت از سوریه باقی مانده‌اند.

  نصرالله ادامه داد: ادعاهایی که در خصوص اینکه ایران در سوریه تصمیم‌گیر است به هیچ وجه درست نیست و کمک‌هایی که ایران در جریان جنگ انجام داده برای این بوده که تاریک‌دلان، تروریست‌ها و اسراییلی‌ها بر منطقه تسلط پیدا نکنند. این موضوع یک فریضه مقدس است.

  رابطه حاج زاهدی با لبنان از سال ۱۹۹۸ شروع شد

  وی افزود: حاج زاهدی مانند دیگر جوانانی بود که ستون انقلاب اسلامی به شمار می‌رفتند. او از جوانی مسوولیت‌های بزرگی را به دوش کشید و این فرماندهی‌ها را میدان نبرد به وی محول کرد. او جانباز جنگی بود و در سال‌هایی که با ما گذراند این جراحات روی وی اثر می‌گذاشت. رابطه حاج زاهدی با لبنان از سال ۱۹۹۸ شروع شد؛ زمانی که شهید قاسم سلیمانی سکان نیروی قدس را به دست گرفت و او را به عنوان مسوول سپاه در منطقه برگزید.

  نصرالله ادامه داد: حاج زاهدی دوره اوجش از سال ۲۰۰۰ را همراه ما بود و در آن زمان ۴ سال را سپری کرد و پس از آزادی جنوب لبنان با آبادانی و آماده‌سازی برای مقابله با دشمن با ما همراهی کرد. حاج زاهدی در سال ۲۰۰۸ و پس از شهادت شهید عماد مغنیه به لبنان بازگشت و در آن زمان روی بازگشت وی به این منطقه اجماع وجود داشت و تا سال ۲۰۱۴ به مدت ۶ سال در اینجا ماند. وی در سال ۲۰۲۰ به لبنان بازگشت و تا زمان شهادتش در اینجا بود. او ۱۴ سال از زندگی مبارکش را در میان ما سپری کرد و بهترین یاور، پشتیبان و مشاور بود و با قدرت در کنار ما حضور داشت.

  وی افزود: شهید زاهدی مهاجر به سوی خدا بود. او خانواده‌اش را ترک کرد و در میان ما زندگی کرد و در بیش‌تر اوقات او و همسرش از عزیزانشان به دور بودند. شهید زاهدی فرمانده‌ای مجاهد و فداکار بود که شبانه روز برای خدمت به مقاومت تلاش می‌کرد و بسیار فروتن، صریح، ناصح، دوستدار، جدی و کوشا بود و از درد و غم ما می‌رنجید و با شادی ما شاد می‌شد.

  شوق حاج زاهدی برای شهادت

  نصرالله گفت: شهید زاهدی در آخرین دیدار به من گفت که این بار برای شهادت آمده‌ام و نباید مرا از رفتن به جبهه و جنوب منع کنی. زیرا من با وجود اینکه از روز نخست طوفان الاقصی می‌خواست به جبهه بپیوندد او را از این موضوع منع کردم.

  وی افزود: شهید زاهدی پس از شهادت حاج قاسم نزد ما آمد و گفت که آمده‌ام تا به وظیفه خود عمل کنم، اما امیدوارم شهید شوم و به حاج قاسم بپیوندم. او از برادران می‌خواست که برای شهادتش دعا کنند. این ویژگی فرماندهان است؛ آن‌ها برای تحقق پیروزی اقدام می‌کنند، موضوعی که هم یک برنامه شخصی و هم یک برنامه برای امت است، اما شهادت، دیدار با خدا و رسیدن به بهشت یک برنامه و موفقیت شخصی است.

  اوضاع آشفته صهیونیستها ۶ ماه پس از جنگ

  نصرالله گفت: اسراییل در بزرگ‌ترین جنگ خود در منطقه ما به سر می‌برد. آن‌ها می‌گویند که پس از ۶ ماه جنگ بیش از نیمی از اسیران را باز نگردانده‌ایم، وارد رفح نشده‌ایم، همچنان آژیرهای هشدار در اطراف نوار غزه به صدا درمی‌آیند و کشته‌شدن افسران و نظامیان بیش‌تری اعلام می‌شود.

  وی افزود: سخن خود اسراییلی‌ها از شکست اسراییل حکایت دارد. در آخرین نظرسنجی صورت‌گرفته از سوی روزنامه معاریو پیرامون نظر شهرک‌نشینان در خصوص نتایج جنگ روشن شد که ۶۲ درصد از آنان ناراضی و ۲۹ درصد از آن‌ها راضی هستند و ۹ درصد از آنان نیز نمی‌دانند که راضی هستند یا نه.

  نصرالله ادامه داد: نتانیاهو از واقعیت به دور است. او دیروز یکشنبه گفت در حالی که تمام جهان به او می‌گوید که شکست خورده گفت که اسراییل پیروز شده است! گالانت در اطراف غزه حضور داشت و از نابودی حماس سخن می‌گفت، اما چند ساعت بعد آن‌ها در خان‌یونس با شکست مواجه شدند و نیروهایشان خوار و ذلیل از این منطقه خارج شدند.

  دولت آمریکا به شکست خود پی برد

  وی گفت: تماس اخیر میان بایدن و نتانیاهو، آنچه را ما در خصوص توانایی آمریکا در اعمال فشار به اسراییل می‌گفتیم روشن کرد، زیرا دولت آمریکا به شکست خود پی برد. از جمله اعتراضاتی که در داخل رژیم (سرزمین‌های اشغالی) به نتانیاهو انجام می‌شود این است که آن‌ها بدون آمریکا مهماتی در اختیار نخواهند داشت و نمی‌تواند نه علیه غزه و نه علیه لبنان وارد جنگ شوند.

  نصرالله ادامه داد: بایدن ادعا کرد که به دلیل کشتار نیروهای امدادی به نتانیاهو فشار آورده و از او خواسته که اقداماتی را صورت بدهد. پس از آن رییس ستاد کل ارتش اسراییل فرمانده تیپ ناحال را عزل کرد و فرمانده منطقه جنوب و یکی از فرماندهان تیپ ناحال را توبیخ کرد؛ این اقدام در عرف نظامی موضوعی بزرگ به شمار می‌آید.

  چرایی فشار بایدن به نتانیاهو

  وی افزود: این رخ‌دادها خود باعث محکومیت آمریکا است، زیرا تنها برای نیروهای امدادی دست به اقدام زد و پس از شهادت بیش از ۳۰ هزار نفر به اعمال فشار علیه نتانیاهو دست نزد. امروز این سخن در میان است که حزب دموکرات به دلیل مواضعش در قبال جنگ علیه غزه رای برخی ایالت‌ها را از دست خواهد داد و این امر بایدن را به سوی اعمال فشار به نتانیاهو برای دستیابی به توافق در قاهره و ورود کمک‌ها به غزه سوق داده است.

  نصرالله گفت: اعلام آتش‌بس در غزه شکستی شخصی برای نتانیاهو، حزب لیکود، بن گویر و اسموتریچ به شمار می‌آید، زیرا آن‌ها به دلیل شکستشان در معرض تحقیقات قرار خواهند گرفت. پس از تماس بایدن، دیروز نتانیاهو اعلام کرد که نیروهایش را از غزه عقب نشانده است و یک تیپ را در داخل آن باقی نگه داشته است. کارشناسان راهبردی از این اقدام نتانیاهو متعجب شدند.

  وی افزود: یکی از شروط حماس به نمایندگی از گروه‌های مقاومت فلسطین و محور مقاومت عقب‌نشینی از نوار غزه و گشایش ارتباط شمال و جنوب این باریکه است. ممکن است دشمن پیش از آن که این خواسته در گفت‌وگوها به امری الزامی مبدل شود به این شرط تن داده باشد و از غزه خارج شده باشد. 

  سرنگونی پهپاد هرمس نشانه توانمندی پدافندی مقاومت لبنان است

  نصرالله گفت: ما یک پهپاد هرمس ۹۰۰ را سرنگون کردیم؛ پهپادی که افتخار صنعت اسراییل به شمار می‌رود. پس از این رخ‌داد ارزش نظامی و تجاری آن از بین رفت. ما نمی‌خواهیم موشکی را که به این پهپاد برخورد کرد بیان کنیم.

  وی افزود: دشمن این طور بیان کرد که سرنگونی این پهپاد گذر از خطوط قرمز به شمار می‌آید. ما به آن‌ها می‌گوییم چه کسی گفته که ما از خطوط قرمز رد نمی‌شویم؟

  نصرالله ادامه داد: اهمیت این عملیات در آن است که ما پهپاد هرمس را در خطوط مقدم سرنگون کردیم و دشمن با این موضوع توانمندی‌های پدافند هوایی مقاومت را درک می‌کند.

  فتنه افکنی احزاب لبنانی غربگرا

  وی افزود: دیروز همزمان با سالگرد جنگ شوم داخلی اتفاقی در درون کشور رخ داد که قابل سکوت نیست. ما به هرکس که در مورد تصمیم جنگ و صلح در پی ما است می‌گوییم که چه کسی در آن زمان جنگ را آغاز کرد؟ آیا شما تصمیمی کشوری گرفتید یا از جانب خودتان این تصمیم را اتخاذ کردید؟

  نصرالله ادامه داد: این‌ها پس از آن که رزمندگان مقاومت لبنان در برابر دشمن تمام لبنانی‌ها ایستادند به مجادله در خصوص مقاومت لبنان می‌پردازند. دیروز شخصی روبوده شد و حزب نیروهای لبنانی، حزب کتایب و تلویزیون‌های شوم وارد عمل شدند. آن‌ها چنین بیان کردند که حزب‌الله این شخص را ربوده است. ما سخنانی شنیدیم که یادآور جنگ داخلی بود.

  وی افزود: هواداران آن‌ها به خیابان‌ها ریختند و سخن از اسلحه‌کشیدن بر اساس این که آن‌ها احزاب سیاسی دموکراتیک هستند شنیدیم. این در حالی است که کینه‌های دفن شده در سینه آنان عامل این اقدام بود. در سال گذشته میلادی پس از ربوده‌شدن شیخ الرفاعی اشخاص و احزاب لبنانی و در راس آن‌ها حزب نیروهای لبنانی حزب‌الله را به ربودن و کشتن وی متهم کردند. ما ۴ روز منتظر اندیم و دستگاه‌های امنیتی به لطف خدا اعلام کردند که این جنایت موضوعی خانوادگی بوده است.

  نصرالله ادامه داد: روشن‌شدن سرنوشت این فرد ربوده‌شده به منزله رسوایی واقعی برای ۲ حزب نیروهای لبنانی و کتایب بود و روشن می‌کند که آن‌ها اهل حق و حقیقت نیستند، بلکه اهل فتنه و به دنبال جنگ داخلی هستند. در این کشور هرکس مانع از جنگ و فتنه شود متهم می‌شود و کسانی که نخست متهم می‌شوند دوگانه ما (حزب‌الله و جنبش امل) است؛ زیرا ما در «الطیونه» در حال نبردیم و در راستای حفاظت از صلح داخلی نسبت به حقوق خود سکوت می‌کنیم و مانند دیروز متهم می‌شویم و سکوت می‌کنیم. دیروز تلاش کردند که اهالی جبیل را بترسانند و پیام‌هایی تهدیدآمیز را ارسال کردند. این اقدام، اقدامی بسیار بسیار خطرناک است. آن‌ها باید میزان خطر این اقدام را درک کنند.

  منبع :
  حتما بخوانید : ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه تهران-شمال و جاده چالوس
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *