×
×

دیوان عالی برزیل ارتش را از دخالت در سیاست منع کرد

 • کد نوشته: 1521
 • فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
 • 10 بازدید
 • ۰
 • به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری فرانسه، ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری سابق برزیل و هواداران راست افراطی وی اغلب این تفسیر را ترویج کرده‌اند که ارتش در مواقع بحرانی می‌تواند به عنوان یک «نیروی میانجی» مداخله کند. اما ۱۱ قاضی دیوان عالی برزیل در حکمی متفاقا این تفسیر را رد کردند. «لوئیز […]

  دیوان عالی برزیل ارتش را از دخالت در سیاست منع کرد
 • دیوان عالی برزیل ارتش را از دخالت در سیاست منع کرد

  به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری فرانسه، ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری سابق برزیل و هواداران راست افراطی وی اغلب این تفسیر را ترویج کرده‌اند که ارتش در مواقع بحرانی می‌تواند به عنوان یک «نیروی میانجی» مداخله کند.

  اما ۱۱ قاضی دیوان عالی برزیل در حکمی متفاقا این تفسیر را رد کردند. «لوئیز فوکس» رئیس دیوان عالی برزیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: لازم است، تفاسیر خطرناکی که قانون اساسی را تحریف کرده و حاکمیت قانون را تهدید می‌کند، متوقف شود.

  بولسونارو از افسران پیشین ارتش است که از سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۲ ریاست جمهوری برزیل را بر عهده داشت و بارها مدعی شده است که طبق قانون اساسی ارتش می‌تواند در سیاست مداخله کند.

  برزیل در حال انجام تحقیقاتی درباره تلاش بولسونارو و مشاوران ارشدش برای حفظ وی در قدرت پس از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۲ است. پلیس فدرال این اقدام را «تلاش برای کودتا» خوانده است.

  بازرسان می‌گویند که بولسونارو پیش‌نویس حکمی را آماده کرده بود تا وضعیت اضطراری و برگزاری انتخابات مجدد را اعلام کند. وی از حامیان دیکتاتوری نظامی برزیل در فاصله های سال‌های ۱۹۶۴ تا ۱۹۸۵ بوده است.

  منبع :
  حتما بخوانید : ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه تهران-شمال و جاده چالوس
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *