×
×

خواص عجیب موز سیاه شده

 • کد نوشته: 1815
 • فروردین ۲۲, ۱۴۰۳
 • 8 بازدید
 • ۰
 • به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران، موز‌ها میزان زیادی فیبر دارند که برای حفظ سلامت بدن مفید است. موز‌های ظاهرا خراب و سیاه شده بیش از موز‌های سالم و زرد رنگ خاصیت دارند.  مبارزه با سرطاننقاط سیاه روی موز‌های سالم دارای نوعی پروتئین است که به کاهش رشد سلول‌های تومور و سرطان کمک […]

  خواص عجیب موز سیاه شده
 • خواص عجیب موز سیاه شده

  به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران، موز‌ها میزان زیادی فیبر دارند که برای حفظ سلامت بدن مفید است. موز‌های ظاهرا خراب و سیاه شده بیش از موز‌های سالم و زرد رنگ خاصیت دارند.
   

  مبارزه با سرطان
  نقاط سیاه روی موز‌های سالم دارای نوعی پروتئین است که به کاهش رشد سلول‌های تومور و سرطان کمک می‌کند. موز‌ها میزان زیادی فیبر دارند، افزون بر این داری فیبر بیشتری هستند که برای حفظ سلامت بدن مفید است.

  ضد فشار خون
  موز‌های لکه دار سیاه مملو از پتاسیم هستند که به طرز معجزه آسایی برای سلامت قلب موثر است. پتاسیم به تنظیم فشار خون کمک می‌کند و می‌تواند در جلوگیری از سکته و حملات قلبی اثر زیادی داشته باشد.

  انرژی‌زا
  موز یک میوه بسیار انرژیک است. میزان زیادی کربن و آب دارد وغنی از کالری است و پتاسیم موجود در آن قند خون را نیز تنظیم می‌کند.

  درمان سوزش معده
  موز در کاهش سوزش معده، حالت ترش کردن و رفلاکس موثر است. پتاسیم بالای موجود درآن حالت اسیدی معده را با افزایش سطح (پ. هاش) خون خنثی می‌کند.

  ضد اضطراب و افسردگی
  موز حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام تریپتوفان است که به تقویت حافظه کمک می‌کند. علاوه بر این خوردن موز باعث تولید سروتونین می‌شود که باعث تقویت روحیه شده انسان را از حالت افسردگی در می‌آورد و این خاصیت در موز‌های سیاه بیشتر ایست.

  هضم کننده غذا
  به دلیل میزان بالای فیبری که موز دارد، بسیار در فرآیند هضم غذا موثر است. همچنین به دلیل داشتن پکتین (کربوهیدراتی محلول در آب که در برخی میوه‌های رسیده وجود دارد) موجب درست کار کردن سیستم گوارش می‌شود.

  کاهنده فشار‌های روحی و عصبی
  به دلیل غنی بودن موز از ویتامین‌های گروه ب، خوردن موز می‌تواند بعضی از این احساسات و حالات روحی و عصبی را مهار کند و همچنین به دلیل داشتن مقدار فراوان پتاسیم می‌تواند در کنترل قند خون که یکی از دلایل استرس و حالات عصبی است، بسیار کمک کننده باشد.

  منبع :
  حتما بخوانید : وقوع خورشید گرفتگی کامل در آمریکا
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *