×
×

هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمانشاه

 • کد نوشته: 1612
 • فروردین ۲۲, ۱۴۰۳
 • 8 بازدید
 • ۰
 • محمدعلی زورآوند در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: موج اصلی از سامانه بارشی حاکم در منطقه، از عصر سه شنبه آغاز تا روز پنجشنبه جو استان را تحت تأثیر می‌گیرد. وی افزود: در پی ورود این سامانه هشدار سطح نارنجی هواشناسی صادر شد. مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: بارش باران، وزش باد نسبتاً […]

  هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمانشاه
 • محمدعلی زورآوند در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: موج اصلی از سامانه بارشی حاکم در منطقه، از عصر سه شنبه آغاز تا روز پنجشنبه جو استان را تحت تأثیر می‌گیرد.

  وی افزود: در پی ورود این سامانه هشدار سطح نارنجی هواشناسی صادر شد.

  مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: بارش باران، وزش باد نسبتاً شدید لحظه‌ای، رعدوبرق و بارش پراکنده تگرگ که اوج آن امروز چهارشنبه خواهد بود.

  وی ادامه داد: این سامانه بارشی که تا روز پنجشنبه در کرمانشاه فعال خواهد بود، کل استان به ویژه نیمه غربی و نواحی شمالی کرمانشاه را در بر خواهد گرفت.

  زورآوند خاطرنشان کرد: کاهش دما از دیگر مخاطرات این سامانه خواهد بود که از امروز با کاهش دما در نواحی سردسیر تا روز ۵ شنبه ادامه خواهد داشت.

  وی یادآور شد: آبگرفتگی معابر، رواناب و احتمالاً سیلاب‌های محلی، لغزندگی جاده‌ها و کاهش میدان دید، احتمال برخورد صاعقه و وقوع خسارت به دلیل بارش تگرگ، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و هوایی از مخاطرات احتمالی این سامانه در استان کرمانشاه خواهد بود.

  مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه در پایان پاکسازی کانال‌ها و آبراهه‌ها، پرهیز از کوهنوردی و قرار گرفتن در مناطق مرتفع و محل‌های با خطر برخورد صاعقه، محافظت تجهیزات برقی در برابر رعدوبرق، اطمینان از استحکام سازه‌ها بویژه سازه‌های بلند و موقت، احتیاط در رانندگی، اجتناب از ترددهای غیرضرور، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و اطلاع رسانی به موقع از طریق رسانه‌های محلی را به هم استانی‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان توصیه کرد.

  منبع :
  حتما بخوانید : وقف قرآنی همزمان با عید فطر در آذربایجان غربی احیا
  شود
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *