×
×

نباید صحبت های باشگاه به بیرون درز کند/ سیلوا رایگان بازی می کند

 • کد نوشته: 1035
 • فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
 • 15 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرنگار مهر، علی خطیر در حاشیه جلسه مدیران عامل باشگاه‌ها با وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: اعتقادی ندارم که حرف یک خانواده به بیرون درز کند و معتقدم حرف خانواده باید داخل همان خانواده بماند. حرف‌ها زیاد است و من هم حرف‌های زیادی برای گفتم دارم، از تمام اعضای باشگاه استقلال خواسته‌ام […]

  نباید صحبت های باشگاه به بیرون درز کند/ سیلوا رایگان بازی می
کند
 • به گزارش خبرنگار مهر، علی خطیر در حاشیه جلسه مدیران عامل باشگاه‌ها با وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: اعتقادی ندارم که حرف یک خانواده به بیرون درز کند و معتقدم حرف خانواده باید داخل همان خانواده بماند. حرف‌ها زیاد است و من هم حرف‌های زیادی برای گفتم دارم، از تمام اعضای باشگاه استقلال خواسته‌ام که صحبت‌ها به بیرون درز پیدا نکند.

  او ادامه داد: جواد نکونام دغدغه‌های خودش را دارد و می‌خواهد استقلال را قهرمان لیگ برتر کند. خواهشی که دارم این است برای حفظ آرامش در مجموعه تیم استقلال همه دست به دست هم دهیم تا این تیم موفق شود. انشاالله پس از کسب عنوان قهرمانی هر فردی می‌تواند حرف‌های خودش را بزند، در زمان کنونی پیدا کردن مقصر مساله مهمی نیست و باید همگی به موفقیت تیم استقلال فکر کنیم.

  مدیرعامل استقلال افزود: با توجه به اینکه در صدر جدول قرار داریم اکنون قهرمانی یا عدم قهرمانی استقلال دست خودمان است، مطمئنم با بازیکنان و کادر فنی خوبی که داریم انشاالله در پایان فصل جشن قهرمانی را برگزار خواهیم کرد. معتقدم نباید به دشمن‌های باشگاه استقلال در بازه زمانی کنونی فرصت داده شود تا تیم را به حاشیه ببرند.

  خطیر در رابطه با کسب مجوز حرفه‌ای برای باشگاه استقلال گفت: تمام مراحلی را که از سمت باشگاه استقلال باید برای کسب این مجوز انجام می‌شد را در ۵، ۶ ماه اخیر انجام داده‌ایم. از زمانی که وارد باشگاه استقلال شدم ۱۰ پرونده بدهکاری خارجی داشتیم که باید آنها را حل و فصل می‌کردیم. برای پرونده‌های مالی هم تنها ۳ راه موجود است نخست با طرف تسویه حساب کنید یا به تعلیق بیندازید یا همچنان با دلیل منطقی در کمیته‌های قضائی فدراسیون فوتبال پرونده را پیش ببرید.

  او افزود: جلسه دادگاه CAS شکایت «ریکاردو ساپینتو» امروز سه شنبه ۲۱ فروردین برگزار می‌شود. پرونده ۳ دستیار ساپینتو، شکایت آمانوف، بدهی به سیلوا و باشگاه سانتاکلارا از جمله پرونده‌های مهمی بودند که باشگاه استقلال باید با آنها تسویه حساب می‌کرد. به عنوان مثال «رافائل سیلوا» حکم ۹۰۰ هزار دلاری از استقلال داشت و باید از او تشکر کنم که با ما به توافق رسید در حالی که او خیلی راحت می‌توانست در خانه بنشیند و ۹۰۰ هزار دلار را دریافت می‌کرد.

  مدیرعامل باشگاه استقلال توضیح داد: ما توانستیم سیلوا را متقاعد کنیم که در طول مدت یک فصل و نیم این مبلغ را به او پرداخت کنیم به طوری که هیچ مبلغی جدا از ۹۰۰ هزار دلاری که طلب داشت از ما دریافت نمی‌کند و به نوعی به صورت رایگان برای استقلال به میدان می‌رود.

  این کار راحت نبود و مشابه این اتفاق را ندیده‌اید. نمی‌گویم کار فوق‌العاده‌ای کرده‌ایم ولی ساعت‌ها وقت گذاشتیم تا این اتفاق بیفتد. پرونده سیلوا را به CAS می‌بردیم، باید نزدیک ۵۰ هزار دلار هزینه دادرسی و داوری می‌دادیم. پرونده آمانوف را نیز «شیفت» کردیم که فعلاً نهایی نشود. مطالبات سه دستیار ساپینتو نیز کاملاً پرداخت شده است. خدا را شکر در این فاصله آمانوف با یک باشگاه اماراتی به توافق رسیده و به CAS اعلام کردیم که مبلغی که او از استقلال شکایت کرده است، باید به واسطه قرارداد جدیدش کم شود.

  مدیرعامل استقلال در رابطه با پرونده شکایت باشگاه سانتاکلارا پرتغال بیان کرد: تنها گرفتاری ما پرونده سانتاکلارا بود. فیفا به سود ما رأی داده بود ولی سانتاکلارا در دادگاه CAS مدرک جدیدی رو و اعلام کرد که باشگاه استقلال فیش‌های جعلی داده است. غم انگیز اینجاست که طلب ۲۶۰ هزار یورو بابت محمد محبی به سانتاکلارا داده بودیم و ۱۴۰ هزار یوروی آخری فیش جعلی ارسال شده بود. الان باید ۵۰۰ هزار یورو دیگر بدهیم که روی هم ۷۶۰ هزار یورو می‌شود، در صورتی که بازیکن را می‌توانستیم قطعی بگیریم.

  خطیر ادامه داد: باشگاه سانتاکلارا نه تنها ۷۶۰ هزار یورو از استقلال گرفت، بلکه محبی را با قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورو به روستوف روسیه فروخته است، در صورتی که می‌توانستیم با مبلغ کمتر محبی را قطعی بگیریم و خودمان او را بفروشیم. سانتاکلارا بابت محبی عدد عجیب و غریبی دریافت کرده است. با یک اشتباه درآمد یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورویی و بازیکن با کیفیتی مثل او را از دست دادیم. اینها به خاطر سو مدیریت است. موقعی که به باشگاه استقلال ورود کردم با باشگاه تقریباً ورشکسته روبه‌رو شدم، باشگاهی با ۹۰۰ میلیارد بدهی و بدون حتی یک حامی مالی. تیم در حال تمرین کردن بود و یک ریال پرداختی به بازیکنان نداشتیم.

  خطیر تأکید کرد: سال قبل این اتفاقات، استقلال بدون باخت قهرمان شده بود ولی نتوانست به آسیا برود و از تلویزیون بازی‌های تیم‌های دیگر را می‌دیدیم و حرص می‌خوردیم. تیم‌هایی که حق‌شان نبود در آسیا شرکت و درآمدزایی کردند. خوشبختانه امسال با برنامه‌ریزی توانستیم همه این مسائل را نقطه به نقطه حل کنیم. فقط یک مبحث باقی مانده که در حیطه اختیارات من نیست، آن هم بحث مالکیت مشترک است.

  او خاطر نشان کرد: استقلال و پرسپولیس یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های اجتماعی ورزش کشور هستند ولی چرا هیچ ارگان و نهادی حاضر نیست یکی از این دو باشگاه را بردارد؟ علتش یک چیز بیشتر نیست، آن هم فیرپلی مالی است. این باشگاه‌ها درآمدزا نبوده و فقط هزینه‌زا هستند. کسی نمی‌آید اعتبارش را بگذارد. هر بنگاه اقتصادی وارد می‌شود، به یکباره هجمه‌ای وارد می‌شود و می‌گویند نه به فلانی یا بله به فلانی. طرف می‌گوید من سالی ۵۰۰، ۶۰۰ میلیارد هزینه کنم و ناسزا بشنوم و هیچ آورده‌ای برایم نداشته باشد؟ به همین دلیل کسی نمی‌آید سرمایه‌گذاری کند.

  مدیرعامل استقلال یادآور شد: در جلسه‌ای دیدم وزیر ورزش و جوانان دغدغه این مسئله را دارند و باید از او تشکر کنم. برای خوشایند کسی این حرف را نمی‌زنم. در گذشته نیز این جلسات برگزار می‌شد ولی کیومرث هاشمی بالغ بر ۶، ۷ جلسه مداوم و مستمر با مدیران عامل باشگاه‌ها و ارکانی که با مجوز حرفه‌ای در ارتباط هستند برگزار کرد و در جلسه بعدی یک به یک صورتجلسه‌های قبلی بررسی می‌شد. این موضوع حساسیت موضوع را بالا برد و به حل مشکلات کمک کرد.

  خطیر در رابطه با صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها گفت: همه آیتم‌ها در رابطه با صدور مجوز حرفه‌ای حل شده و فقط یک بحث حقوقی مالکیت مشترک باقی مانده است. نمی‌دانم در جلسه امروز این موضوع مطرح می‌شود یا نه امیدوارم این مشکل نیز حل شود.

  مدیرعامل باشگاه استقلال در کنایه به اینکه جواد نکونام گفته برخی در تقلب شاگرد اول هستند، بیان کرد: ایرادی ندارد، من شاگرد آخر هستم. حاضرم هر چه ناسزا و کنایه است را به خاطر استقلال بشنوم. بحث جنگ مدیرعامل و رسانه برای رسانه جذاب است و دوست دارید هیجانی شود، چون می‌خواهید مخاطبان‌تان زیاد شود اما خواهش می‌کنم به هواداران میلیونی استقلال نگاهی بیندازید. آنها از این دعواها حرص می‌خورند. انتهای این داستان‌ها هیچ چیزی ندارد و انداختن مسئولیت روی این و آن فایده‌ای نخواهد داشت. اینجا اعلام می‌کنم هر اتفاقی افتاده برعهده من بوده و مقصر من هستم. هیچ کسی در باشگاه استقلال مقصر نیست و من به گردن می‌گیرم. ما صدر جدول هستیم و عده‌ای می‌خواهند ما را از صدر دور کنند که انشاالله این اتفاق نمی‌افتد.

  منبع :
  حتما بخوانید : ۱۲۰ کشته و مفقود بر اثر واژگونی قایق در موزامبیک
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *