×
×

ماهواره کره جنوبی به مدار زمین رفت

 • کد نوشته: 394
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 13 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، اسپیس ایکس در نخستین ماموریت Bandwagon-۱ خود ۱۱ ماهواره را برای مشتریانش به مدار زمین برد. در این ماموریت یک موشک فالکون ۹ از مقر فضایی کندی در ساعت ۲۳:۱۶ دقیقه به وقت گرینویچ به فضا پرتاب شد و ۱۱ ماهواره مذکور را به همراه خود برد. […]

  ماهواره کره جنوبی به مدار زمین رفت
 • به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، اسپیس ایکس در نخستین ماموریت Bandwagon-۱ خود ۱۱ ماهواره را برای مشتریانش به مدار زمین برد. در این ماموریت یک موشک فالکون ۹ از مقر فضایی کندی در ساعت ۲۳:۱۶ دقیقه به وقت گرینویچ به فضا پرتاب شد و ۱۱ ماهواره مذکور را به همراه خود برد.

  این فضاپیما به طور موفقیت آمیز به مدار زمین رسید اما به درخواست کره جنوبی که یکی از مشتریان این ماموریت بود، پخش زنده زودتر از موعد قطع شد. این کشور ماهواره Project ۴۲۵ SAR را به مدار زمین فرستاده است. به نوشته خبرگزاری ای اف پی، این دومین ماهواره ساخت کره جنوبی است که به مدار زمین می رود. ماهواره مذکور به طور موفقیت آمیز با یک ایستگاه زمینی ارتباط برقرار کرد. وزیر دفاع این کشور در بیانیه ای اعلام کرد: دومین ماهواره شناسایی نظامی ما به طور موفقیت آمیز از وسیله پرتاب جدا شد و در مدار مورد نظر قرار گیرد.

  همراه موشک فالکون علاوه بر ماهواره جنوبی ، HawkEye ۳۶۰ ، CENTAURI-۶ شرکت تایواک اینترنشنال، QPS-SAR-۷ TSUKUYOMI-II متعلق به شرکت iQPS، کاپلا۱۴ متعلق به شرکت کاپلا اسپیس و TSAT-۱A متعلق به Tata Advanced Systems Limitedبه مدار زمین ارسال شدند.

  بوستر نخست موشک فالکون۹ حدود ۷.۵ دقیقه پس از پرتاب به طور عمودی روی زمین فرود آمد. این چهاردهمین پرتاب و فرود بوستر مذکور بود.

  منبع :
  حتما بخوانید : سوال ۲۶؛ رعایت تقوای الهی و آمادگی و مراقبه برای مرگ در آیات
  قرآن
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *