×
×

صلح و سازش ۳۷ درصد پرونده‌ها در مراکز مشاوره خانواده قوه قضاییه

 • کد نوشته: 430
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 17 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل نیکوکار معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: طبق ابلاغ رئیس کل دادگستری استان تهران معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در سال جدید در ۱۵ برنامه به طور اختصاصی و در ۷ برنامه به عنوان همکار با سایر بخش‌ها همکاری خواهد کرد. نیکوکار […]

  صلح و سازش ۳۷ درصد پرونده‌ها در مراکز مشاوره خانواده قوه
قضاییه
 • به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل نیکوکار معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: طبق ابلاغ رئیس کل دادگستری استان تهران معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در سال جدید در ۱۵ برنامه به طور اختصاصی و در ۷ برنامه به عنوان همکار با سایر بخش‌ها همکاری خواهد کرد.

  نیکوکار گفت: مهمترین این برنامه‌ها تحت عناوین پیشگیری از سرقت، شگردهای کلاه‌برداری، پنجره واحد مدیریت زمین، ساماندهی معاملات املاک و خودرو، استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی (سمن‌ها)، نظارت بر مراکز مهر خانواده، کاهش تخلفات و جرایم اتباع بیگانه، پیشگیری از خشونت و اجرایی کردن مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان‌ها و استان است.

  معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن بیان این موضوع که برخی از دستگاه‌ها در انجام وظایف قانون ابلاغی خود سهل‌انگاری می‌کنند و می‌بایست برنامه‌های اجرا شده سال ۱۴۰۲ آسیب‌شناسی و سپس نسبت به ارائه راهکار و پیشنهادهای اصلاحی اقدام و تا اجرای آن پیگیر باشیم گفت: در برنامه‌های طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان)، کاهش حوادث ترافیکی و اقدام برای رفع مخاطرات و ایمن سازی مناطق، اماکن و ساختمان‌های پرخطر، ناامن‌سازی پاتوق‌های توزیع مواد مخدر در اطراف محیط‌های آموزشی و استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی و خیرین در باز اجتماعی‌شدن محکومین و زندانیان و شورای اجتماعی استان، این معاونت با دادستانی تهران همکاری لازم را خواهد کرد.

  نیکوکار در قسمت دیگری از صحبت‌ها در مورد مراکز مشاوره خانواده در دادگستری استان تهران گفت: در حال حاضر ۴۹ مرکز مشاوره خانواده قوه قضائیه در استان تهران فعالیت دارند.

  وی افزود: در سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۷۴ پرونده به مراکز مشاوره خانواده ارجاع شده است که ۶۱ مورد به صلح و سازش منجر شده است و همچنین در شهرستان‌ها تعداد ۵۶۹ مورد به مراکز مشاوره خانواده قوه قضائیه ارجاع شده است که از این تعداد ۱۶۲ مورد منجر به صلح و سازش شده است.

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران با اشاره به اینکه ۳۷.۵۴ درصد میزان صلح و سازش در سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۲ مربوط به مراکز مشاوره خانواده قوه قضائیه است، عنوان کرد: ارجاع پرونده‌ها به این مراکز راه مفیدی در کاهش ورودی پرونده‌های طلاق به دادگستری استان تهران است.

  منبع :
  حتما بخوانید : توضیحات حجت‌الاسلام پناهیان از دیدار با حجت‌الاسلام
  انصاریان
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *