×
×

دیوان بین‌المللی دادگستری نسل کشی در غزه را تایید کرد

 • کد نوشته: 1107
 • فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
 • 26 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری مهر، فرانچسکا آلبانیز، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور فلسطین با اشاره به برگزاری نخستین جلسه دیوان بین‌المللی دادگستری در خصوص شکایت نیکاراگوئه علیه آلمان به دلیل “تسهیل ارتکاب نسل‌کشی” توسط رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌گناه غزه، با انتشار مطلبی در فضای مجازی نوشت: دیوان بین‌المللی دادگستری هنوز به طور کامل […]

  دیوان بین‌المللی دادگستری نسل کشی در غزه را تایید
کرد
 • به گزارش خبرگزاری مهر، فرانچسکا آلبانیز، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور فلسطین با اشاره به برگزاری نخستین جلسه دیوان بین‌المللی دادگستری در خصوص شکایت نیکاراگوئه علیه آلمان به دلیل “تسهیل ارتکاب نسل‌کشی” توسط رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌گناه غزه، با انتشار مطلبی در فضای مجازی نوشت: دیوان بین‌المللی دادگستری هنوز به طور کامل پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل را بررسی نکرده که پرونده شکایت جدیدی را علیه اسرائیل آغاز کرد، اما این واقعیت را که اسرائیل مرتکب نسل‌کشی در غزه شده است را به رسمیت شناخته است.

  آلبانیز در ادامه تصریح کرد: دیوان بین‌المللی دادگستری به اسرائیل و چند کشور حامی اسرائیل توصیه و تاکید کرده که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ارتکاب نسل کشی در نوار غزه را در دستور کار خود قرار دهند.

  این گزارشگر ویژه سازمان ملل همچنین تاکید کرد: من پرونده شکایت علیه اسرائیل را مورد بررسی قرار دادم و به استدلال دلایل منطقی به این نتیجه رسیدم که اسرائیل در غزه مرتکب نسل کشی شده است.

  وی پیش از این در نشست شورای حقوق بشر از کشورها خواسته بود که به تعهدات خود پایبند بمانند و تحریم‌هایی از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه اسرائیل اعمال کنند تا اطمینان حاصل شود که چنین رفتاری تکرار نخواهد شد.

  این در حالی است که آلبانیز اعلام کرد که از زمانی که کار تحقیق و تهیه گزارش درباره جنایات اسرائیل را آغاز کرده بارها از جانب این رژیم تهدید شده است.

  منبع :
  حتما بخوانید : داور شایسته کردستانی عازم کشور قطر می‌شود
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *