×
×

حیرت صهیونیست‌ها از قدرت پدافند هوایی حزب الله لبنان

 • کد نوشته: 499
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 17 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، رسانه‌های عبری زبان به نقل از منابع رژیم صهیونیستی در ارتش این رژیم به ساقط شدن یک پهپاد از نوع هرمس ۹۰۰ توسط نیروهای حزب الله لبنان اذعان کردند. این منابع در گفت و گو با رسانه‌های صهیونیستی اعتراف کردند که رزمندگان لبنانی به تازگی موفق شدند […]

  حیرت صهیونیست‌ها از قدرت پدافند هوایی حزب الله لبنان
 • به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، رسانه‌های عبری زبان به نقل از منابع رژیم صهیونیستی در ارتش این رژیم به ساقط شدن یک پهپاد از نوع هرمس ۹۰۰ توسط نیروهای حزب الله لبنان اذعان کردند.

  این منابع در گفت و گو با رسانه‌های صهیونیستی اعتراف کردند که رزمندگان لبنانی به تازگی موفق شدند یک پهپاد از نوع «کوخاو» (هرمس ۹۰۰) را ساقط کنند.

  آنها اضافه کردند که این نخستین باری است که چنین واقعه‌ای رخ می‌دهد و نشان دهنده آن است که پهپادهای رژیم صهیونیستی در برابر حمله‌های نیروهای حزب الله مصون نیستند.

  در همین راستا روزنامه صهیونیستی هاآرتص اذعان کرد که حزب الله لبنان دارای پدافند هوایی قدرتمندی بوده که به این حزب اجازه می‌دهد پهپادهای صهیونیستی را ساقط کند.

  این روزنامه تاکید کرد که هرمس ۹۰۰ نخستین پهپادی نبود که به بدست رزمندگان لبنانی ساقط می‌شود چرا که آنها یک پهپاد دیگر از نوع زیک (هرمس ۴۵۰) را نیز در ماه فوریه گذشته ساقط کردند.

  هاآرتص اضافه کرد: سامانه ضدهوایی حزب الله لبنان از ترکیبی از توپ‌های سنگین و دوش پرتاب‌هایی نظیر استرلا ۲ و ایگلا تشکیل شده که در ارتفاعات متوسط یا بالاتر عمل می‌کنند.

  در ادامه این گزارش آمده است: هدف قرار دادن پهپاد زیک با موشکی ۳۵۸ صورت گرفت. این موشک می‌تواند اهدافی را در ارتفاعات دامنه حرکتی پهپاد کوخاو منهدم کند. لوابیان هینتس یک پژوهشگر در پژوهشکده امور راهبردی تاکید کرد که حزب الله لبنان هنوز از سامانه‌های دور برد ضدهوایی خود رونمایی نکرده است.

  در همین راستا منابع صهیونیست تاکید کردند که حزب الله لبنان سامانه‌های ضدهوایی مبتنی بر رادار مانند SA-22 در اختیار دارد. این سامانه‌ها می‌توانند اهدافی را در دامنه ده‌ها کیلومتری و ارتفاعات ۱۵ کیلومتری و بیشتر هدف قرار دهند. پهپادهایی مانند هرمس ۹۰۰ از حمله‌های این سامانه‌ها در امان نیستند.

  روزنامه صهیونیستی هاآرتص اضافه کرد: اهمیت عملیات ساقط کردن هرمس ۹۰۰ در ویژگی‌های این پهپاد نهفته است به طوری که این نوع از پهپادها که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ مورد استفاده قرار گرفتند می‌توانند به صورت دقیق اهدافی را با شلیک موشک‌های هوا به زمین نابود کنند.

  اما غالب مأموریت‌های پهپادهای هرمس ۹۰۰ به دلیل دور برد بودن آنها و قدرتشان در پروازهای طولانی در حوزه‌های جاسوسی و پایش مستمر منطقه‌های مختلف با استفاده از دوربین‌های حرارتی کارگذاشته شده در آنها و سنسورهای فتوالکترونیک و لیزری است.

  پهپادهای مذکور قابلیت شنود انواع بی سیم‌ها را با استفاده از تجهیزات مخصوص (pods) دارند و می‌توانند عملکرد این بی سیم‌ها و سیستم‌های جنگ الکترونیک را مختل کنند.

  روز گذشته شبکه المیادین به نقل از رسانه‌های عبری زبان گزارش داد که حزب الله لبنان ویدئوهای ساقط کردن این پهپاد رژیم صهیونیستی را منتشر کرده است و اگر این ویدئوها دقیق و درست باشد، یک دستاورد برای حزب الله به شمار می‌رود.

  حزب‌الله لبنان شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمندگان مقاومت موفق شدند پهپاد جنگی دشمن صهیونیستی را بر فراز لبنان سرنگون کنند.

  شبکه خبری المیادین شنبه شب به نقل از حزب الله لبنان اعلام کرد که این پهپاد از نوع هرمس بوده که بر فراز آسمان لبنان سرنگون شده است.

  لازم به ذکر است که این یک پهپاد چند منظوره تاکتیکی سایز متوسط بوده که جهت پروازهای طولانی رژیم صهیونیستی طراحی و توسعه یافته است. عملیات‌های شناسایی، پایش و جاسوسی، از مأموریت‌های اصلی این پهپاد به شمار می‌رود. پیش از این نیز رزمندگان لبنانی چندین پهپاد متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی از جمله پهپادهای هرمس را ساقط کرده بودند که باعث بهت و حیرت محافل رسانه‌ای این رژیم شده بود.

  منبع :
  حتما بخوانید : رشد بیش از ۳ درصدی تولید گوشت قرمز در استان قزوین
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *