×
×

۷۱۳هزار دوز واکسن رایگان در قزوین توزیع شد

 • کد نوشته: 714
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 16 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ دکتر مهدی جلوخانی، مدیر کل دامپزشکی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: در سال۱۴۰۲ بالغ بر ۷۱۳هزار دوز واکسن نیوکاسل مقاوم به حرارت به صورت رایگان در جمعیت طیور بومی با اولویت روستاهای اطراف مزارع مهم صنعتی طیور به صورت آشامیدنی توزیع شد. دکتر جلوخانی تصریح کرد: از […]

 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ دکتر مهدی جلوخانی، مدیر کل دامپزشکی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: در سال۱۴۰۲ بالغ بر ۷۱۳هزار دوز واکسن نیوکاسل مقاوم به حرارت به صورت رایگان در جمعیت طیور بومی با اولویت روستاهای اطراف مزارع مهم صنعتی طیور به صورت آشامیدنی توزیع شد.

  دکتر جلوخانی تصریح کرد: از اهداف عمده این طرح، کاهش انتقال و انتشار ویروس بیماری نیوکاسل از مخازن طبیعی به واحدهای صنعتی و در نهایت کاهش کانون های این بیماری ویروسی اخطارکردنی در این واحدها و همچنین کنترل بیماری در طیور روستایی و کمک به تولید و معیشت روستاییان می‌باشد.

  بیماری نیوکاسل یکی از مهمترین بیماری های ویروسی در طیور می باشد که ضمن ایجاد تلفات در جمعیت طیور، منجربه خسارات اقتصادی زیادی را در واحدهای پرورش نیمچه های گوشتی و مزارع مرغ تخمگذار می شود و مهمترین راه پیشگیری از بروز این بیماری انجام برنامه واکسیناسیون و رعایت اصول بهداشتی و امنیت زیستی در پرورش و نگهداری طیور می‌باشد.

  ۴۶

  منبع :
  حتما بخوانید : گازرسانی به ۶۰۱ روستا و واحد صنعتی تولیدی لرستان در سال
  ۱۴۰۲
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *