×
×

چه کسی اول گوشی را گذاشت؟/ قطع‌رابطه‌ی یک‌طرفه‌ی آمریکا با ایران و واکنش امام خمینی

 • کد نوشته: 319
 • فروردین ۱۹, ۱۴۰۳
 • 7 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۵۹ و پس از تلاش‌های ناکام دولت آمریکا برای بازپس‌گیری گروگان‌های آمریکایی، کارتر با دستور اخراج دیپلمات‌های ایرانی از آمریکا رسما و به صورت یک‌طرفه با ایران قطع رابطه کرد. پس از مخابره این خبر به ایران امام خمینی در همان روز پیامی را در این رابطه […]

 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۵۹ و پس از تلاش‌های ناکام دولت آمریکا برای بازپس‌گیری گروگان‌های آمریکایی، کارتر با دستور اخراج دیپلمات‌های ایرانی از آمریکا رسما و به صورت یک‌طرفه با ایران قطع رابطه کرد. پس از مخابره این خبر به ایران امام خمینی در همان روز پیامی را در این رابطه خطاب به ملت ایران صادر کردند. متن پیام که همان روز در روزنامه‌ی اطلاعات منتشر شد به این شرح بود:

  بسم‌الله الرحمن الرحیم

  ملت شریف ایران

  خبر قطع رابطه بین آمریکا و ایران را دریافت کردم. اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است. رابطه بین یک ملت بپاخاسته برای رهایی خود از چنگال چپاول‌گران بین‌المللی با یک چپاول‌گر عالم‌خوار همیشه به ضرر ملت مظلوم و به نفع چپاول‌گر است. ما این قطع رابطه را به فال نیک می‌گیریم، چون که این قطع رابطه دلیلی بر قطع امید دولت آمریکا از ایران است. ملت رزمنده‌ی ایران این طلیعه پیروزی نهایی را که ابرقدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه یعنی خاتمه دادن به چپاول‌گری‌ها کرده اگر جشن بگیرد حق دارد. ما امیدواریم که نابودی سرسپردگانی مثل سادات و صدا م‌حسین به زودی انجام گیرد و ملت‌های شریف اسلامی به این انگل‌های خائن آن کنند که ملت ما با محمدرضای خائن کرد و دنبال آن برای آزاد زیستن و به استقلال تمام رسیدن، قطع روابط با ابرقدرت‌ها خصوصا آمریکا نمایند. من کرارا گوشزد نموده‌ام که رابطه ما با امثال آمریکا رابطه ملت مظلوم با جهان‌خواران است.

  شما ای ملت عزیز که برای رضای خداوند متعال با بانک «الله اکبر» بر دشمنان خود چیره شدید و آزادی، استقلال را به دست آوردید، با اتکال به خداوند تعالی و حفظ وحدت کلمه مهیا باشید برای رو در رویی دشمنان اسلام و دشمنان مستضعفین. شما به خواست خدای تعالی پیروز هستید و بر مشکلات غلبه خواهید کرد. صدام حسین که همچون شاه مخلوع چهره‌ی قبیح غیراسلامی و انسانی خود را نشان داده و به هدم اسلام و حوزه‌ی مقدسه نجف کمر بسته و به مسلمانان مظلوم برای رضای کارتر آن کنند که مغول کرد و با علمای اسلام خصوصا حضرت آیت‌الله آقای سید محمدباقر صدر آن کنند که رضاخان و محمدرضا پهلوی با علما و روحانیون و سایر طبقات کردند، باید بداند که با این اعمال ضداسلامی گور خودش و رژیم تحمیلی غیرانسانی و غیرقانونی بعث را با دست خود می‌کند.

  ملت شریف عراق! شما اخلاف آنان هستید که انگلیس را از عراق راندند. بپا خیزید و قبل از آن‌که این رژیم فاسد همه چیز شما را تباه کند دست جنایتکار او را از کشور اسلامی خود قطع کنید.

  ای ارتش عراق! اطاعت از این مخالف اسلام و قرآن نکنید و به ملت بگرایید و دست آمریکا را که از آستین صدام بیرون آمده است قطع کنید و بدانید اطاعت از این سفاک مخالفت با خدای متعال است و جزای آن عار و نار است.

  از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمین و کشور ایران را خواستارم. والسلام و علیکم و رحمت‌الله. روح‌الله الموسوی الخمینی.

  ۲۵۹۵۷

  منبع :
  حتما بخوانید : نوشته عجیب روی سنگ قبر رضا داوودنژاد
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *