×
×

نرخ رشد جمعیت در استان سمنان در وضعیت «بحرانی» قرار دارد

 • کد نوشته: 337
 • فروردین ۱۹, ۱۴۰۳
 • 8 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی در این جلسه با تقدیر از حضور حماسی مردم استان در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: یکی از مسائل مهم استان سمنان در کنار موضوع آب و تصادفات جاده‌ای، مساله جمعیت است که امروز به یک بحران تبدیل شده است. وی با ابراز نگرانی از پایین […]

 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی در این جلسه با تقدیر از حضور حماسی مردم استان در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: یکی از مسائل مهم استان سمنان در کنار موضوع آب و تصادفات جاده‌ای، مساله جمعیت است که امروز به یک بحران تبدیل شده است.

  وی با ابراز نگرانی از پایین بودن نرخ رشد جمعیت در استان تصریح کرد: همه مسئولان باید در خصوص افزایش نرخ رشد جمعیت در استان دغدغه‌ داشته باشند.

  نماینده ولی فقیه در استان سمنان با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی زاد و ولد در استان افزود: جامعه و بویژه مسئولان حوزه بهداشت و درمان در سطوح مختلف نباید به خانواده‌هایی که فرزندان سوم یا چهارم خود را به دنیا می‌آورند به چشم حقارت نگاه کنند و این مساله نیازمند فرهنگ‌سازی است.

  امام جمعه سمنان با اشاره به غربالگری های مختلف پیش از زایمان گفت: در غربالگری زایمان نباید بگونه‌ای رفتار شود که بانوان باردار نسبت به آینده نوزادان خود مایوس شوند.

  حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی ارائه تسهیلات جوانی جمعیت را یکی از اقدامات خوب دولت سیزدهم دانست و افزود: چرا باید در اعطای زمین ها و سایر امتیازات پیش‌بینی شده در قانون جوانی جمعیت به این خانواده‌ها سهل‌انگاری شود؟

  نماینده مقام معظم رهبری در استان با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه‌ها در واگذاری امتیازات این قانون به مشمولین افزود: متاسفانه برخی افراد در کادر درمان بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها با ارائه برخی مشاوره‌ها، به بانوان باردار فشار روحی و روانی وارد می‌کنند هرچند در اصل انجام این مشاوره ها و غربالگری ها تردیدی نیست.

  امام جمعه سمنان، برگزاری جلسات ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را لازم اما ناکافی دانست و گفت: مسئولان بخش‌های مختلف استان برای افزایش نرخ جمعیت در استان همه ظرفیت‌ها و امکانات را به میدان بیاورند.

  حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با بیان اینکه نبی اکرم(ص) در قیامت به کثرت نوزادان امت خود مباهات می‌کند خاطرنشان کرد: ازدیاد جمعیت از آن دسته اعمال صالح و نیکویی است که می‌تواند ذخیره قبر و قیامت انسان باشد.

  46

  منبع :
  حتما بخوانید : رفع تصرف ۸۰ میلیاردی اراضی دولتی در شاهرود
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *