×
×

موضع زریبافان درباره برنامه امنا برای کرسی ریاست مجلس/ برای فهرست مشترک به توافق نرسیدیم

 • کد نوشته: 2409
 • فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
 • 9 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود زریبافان، سخنگوی ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب (اُمناء)، در توضیح برنامه این ائتلاف برای دور دوم انتخابات گفت: از نامزدهای مورد حمایت ما در تهران در دور اول، ۱۵ نفر به دور دوم راه یافته‌اند. وی ادامه داد: از آنجایی که در دور دوم انتخابات، ١۶ کرسی باقی مانده تعیین تکلیف […]

 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود زریبافان، سخنگوی ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب (اُمناء)، در توضیح برنامه این ائتلاف برای دور دوم انتخابات گفت: از نامزدهای مورد حمایت ما در تهران در دور اول، ۱۵ نفر به دور دوم راه یافته‌اند. وی ادامه داد: از آنجایی که در دور دوم انتخابات، ١۶ کرسی باقی مانده تعیین تکلیف می‌شود، تاکنون ما بر سر حضور ١۵ نفر خودمان در لیست، اتفاق نظر داریم و برای مشخص شدن یک نفر باقی مانده نیز در حال بررسی مشورت هستیم تا یک نفر را تعیین و اضافه کنیم و فهرستمان بشود ١+١۵.

  بنابر گزارش فارس، زریبافان تصریح کرد: ما تاکنون برای دادن فهرست مشترک با دیگر جریانات به توافق نرسیده‌ایم و مذاکرات و گفت‌وگوها با آن‌ها در حال انجام است.

  سخنگوی امناء در توضیح تصمیم این ائتلاف سیاسی برای ریاست مجلس گفت: هنر ما این بوده، افرادی را انتخاب و به مردم معرفی کنیم که خوب تصمیم‌ می‌گیرند، نه اینکه حرف دیگران را از خارج از مجلس خوب گوش می‌کنند. ما معتقدیم تصمیم‌گیری را بر عهدهٔ خود نمایندگان منتخب است.

  وی تشریح کرد: هدف ما در ائتلاف امناء برای تعیین افراد، شایسته‌سالاری بوده و افراد را براساس ویژگی‌های تخصصی، فردی، اعتقادی، اخلاقی، پایبندی به شرع و قانون اساسی، دلسوزی برای منافع ملی و ترجیح آن بر منافع شخصی و جناحی، منطق و عقلانیت در تصمیم‌گیری انتخاب و به مردم معرفی کرده‌ایم. اگر ما در انتخابمان خوب عمل کرده باشیم، منتخبین در تصمیم‌گیری‌ها و مصادیق، مانند انتخاب ریاست مجلس و هیئت رئیسه، خوب عمل خواهند کند.

  زریبافان بیان کرد: انتخاب رئیس و دیگر مسئولین مهم مجلس، در دست بیش از ٢٩٠ نمایندهٔ مردم در مجلس شورای اسلامی است. خود نمایندگان توجه به تجربه افراد و عملکرد آن‌ها در گذشته، تصمیم‌گیری خواهند نمود. ما برنامه‌ای برای ریاست مجلس نداریم.

  سخنگوی امناء تصریح کرد: اعتقاد ما در امناء بر این است که اگر از فردی برای ورود به مجلس حمایت می‌شود، باید بر تصمیمات او نظارت کرد تا وی تا پایان دوره نمایندگی، در چارچوب تعهداتی که برای خدمت به نظام و مردم داده، حرکت کند. البته، این بدان معنا نیست که حمایت‌کننده‌گان در تصمیم‌گیری‌ها و مصادیق ورود کرده و به نماینده منتخب، امر و نهی کنند. ما نظری را به نمایندگان منتخب مورد حمایتمان دیکته نمی‌کنیم. این انتخاب، بر عهدهٔ خود آن‌ها است.

  27215

  منبع :
  حتما بخوانید : روسیه سفیر اتریش را احضار کرد
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *