×
×

قیمت ساخت مسکن دیگر قابل پیش‌بینی نیست

 • کد نوشته: 2449
 • فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
 • 14 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری‌ خبرآنلاین،محمدرضا رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس گفت:ساخت بیش از دو میلیون واحد مسکونی از پروژه نهضت ملی مسکن آغاز شده‌است. پیش از این ساخت ۱.۸ میلیون واحد مسکونی با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد در حال اجرا بود اما پیشرفت فیزیکی پروژه در حد ۲۵ درصد مانده‌است. نوداقتصادی نوشت:در مجموع سرعت پیشرفت […]

 • به گزارش خبرگزاری‌ خبرآنلاین،محمدرضا رضایی کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس گفت:ساخت بیش از دو میلیون واحد مسکونی از پروژه نهضت ملی مسکن آغاز شده‌است. پیش از این ساخت ۱.۸ میلیون واحد مسکونی با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد در حال اجرا بود اما پیشرفت فیزیکی پروژه در حد ۲۵ درصد مانده‌است.

  نوداقتصادی نوشت:در مجموع سرعت پیشرفت فیزیکی پروژه‌ نهضت ملی مسکن ضعیف است. البته دلیل این کاهش سرعت پیشرفت فیزیکی هم این است که در حال حاضر قیمت تمام شده ساخت مسکن افزایش پیدا کرده‌است.

  همین روند افزایش نرخ دلار بر پیشرفت فیزیکی تمام پروژه‌ها از جمله ساخت مسکن و نهضت ملی مسکن تاثیر می‌گذارد.

  قیمت‌ها آنقدر مواج شده که قیمت تمام شده ساخت مسکن دیگر قابل پیش‌بینی نیست چراکه این افزایش نرخ دلار بر تمام بازارها اثرگذار است.

  در قراردادهای نهضت ملی مسکن باید نرخی برای تعیین قیمت تمام شده قید شود و قیمت‌ها مشخص باشند اما مشکل این است که قیمت‌ها به شدت شناور هستند و انبوه‌سازان نمی‌توانند یک قیمت ثابت و غیرقابل انعطاف قرارداد منعقد کنند./ نوداقتصادی

  منبع :
  حتما بخوانید : تقدیر باشکوه زنان رشتی از رفتگر محل‌شان/ عکس
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *