×
×

بلیت هواپیما تا ۲ هفته دیگر گران می‌شود

 • کد نوشته: 1340
 • فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
 • 13 بازدید
 • ۰
 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،محمد محمدی‌بخش اظهار کرد:‌دیروز در جلسه دیوان عدالت اداری نظرهای کارشناسی برای تعیین وضعیت قیمت‌گذاری بلیت هواپیما مطرح شد. وی افزود:‌پیشنهاد ارائه شده به دیوان، رعایت ماده ۶ قانون هواپیمایی کشوری است یعنی شورای عالی هواپیمایی در تعیین نرخ مشارکت داشته باشد. وی با بیان این‌که تا دو هفته آینده، قیمت نهایی […]

 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،محمد محمدی‌بخش اظهار کرد:‌دیروز در جلسه دیوان عدالت اداری نظرهای کارشناسی برای تعیین وضعیت قیمت‌گذاری بلیت هواپیما مطرح شد.

  وی افزود:‌پیشنهاد ارائه شده به دیوان، رعایت ماده ۶ قانون هواپیمایی کشوری است یعنی شورای عالی هواپیمایی در تعیین نرخ مشارکت داشته باشد.

  وی با بیان این‌که تا دو هفته آینده، قیمت نهایی بلیت هواپیما مشخص می‌شود، تصریح کرد: پیشنهاد افزایش قیمت از مجرای شورای عالی هواپیمایی مطرح شده و چنانچه تا آن زمان رأی دیوان عدالت اداری صادر شود تعیین قیمت‌ها از طریق ستاد تنظیم بازار انجام نمی‌شود.

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: چنانچه این رأی اعلام نشود، قیمت بلیت هواپیما بر اساس تصمیم شورای عالی هواپیمایی تعیین تکلیف می‌شود.

  به گزارش تسنیم، سیدکمال هادیانفر دیروز از اصلاح قیمت بلیت هواپیما،‌اتوبوس و قطار خبر داده و گفته بود:‌ در بخش حمل‌ونقل هوایی مسافری با ناترازی جدی ناوگان مواجه هستیم و برای توسعه ناوگان یا باید از منابع دولتی یا توان بخش خصوصی استفاده کنیم. برای منابع دولتی نیازمند اعتبارات خاص هستیم و برای استفاده از توان بخش خصوصی نیز نیازمند تجدیدنظر در هزینه-درآمدها یعنی قیمت بلیت هستیم.

  وی تصریح کرد: در این رابطه جلسات زیادی با انجمن‌ها و اتحادیه‌ها برگزار شده و جمع‌بندی‌های لازم صورت گرفته است. در آخرین جلسه به معاون رییس جمهوری گزارش اصلاحات را ارائه کردیم. این اصلاحات به گونه‌ای است که تا خیلی به مردم فشار وارد نشود و در عین حال زیان شرکت‌ها نیز به حداقل برسد.

  هادیانفر از برگزاری جلسه با انجمن ریلی خبر داد و گفت: بلیت برخی قطارهای حومه ای تهران ۳ تا ۴ هزار تومان است و در صحبتی که با مردم داشتم آنها می گویند بلیت قطار بیش از حد ارزان است.

  وی با تاکید بر این که باید اصلاحاتی در این زمینه صورت بگیرد، اضافه کرد: شورای عالی ترابری مرجع تصمیم‌گیری در رابطه با قیمت هاست. البته به دلیل مسائل اقتصادی، ستاد تنظیم بازار باید اصلاحات قیمت را تایید و ابلاغ کند.

  ۲۲۰

  منبع :
  حتما بخوانید : موبایل گران شد
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *