×
×

کتاب‌های دینی و مازاد خود را چه کنیم؟

 • کد نوشته: 550
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 15 بازدید
 • ۰
 • سازمان دارالقرآن الکریم با بهره­‌مندی از ظرفیت­‌های مردمی و  با توجه به اعلام آمادگی موسسه دارالقرآن اهل‌بیت (ع) خمینی شهر اصفهان در قالب طرح «نور باران» اقدام به جمع‌آوری کتاب‌های دینی مازاد و ترمیم و توزیع آن بین مناطق محروم کرده است. به گزارش ایسنا، استفاده از مصاحف شریف در منازل، مساجد و اماکن دینی […]

  کتاب‌های دینی و مازاد خود را چه کنیم؟
 • سازمان دارالقرآن الکریم با بهره­‌مندی از ظرفیت­‌های مردمی و  با توجه به اعلام آمادگی موسسه دارالقرآن اهل‌بیت (ع) خمینی شهر اصفهان در قالب طرح «نور باران» اقدام به جمع‌آوری کتاب‌های دینی مازاد و ترمیم و توزیع آن بین مناطق محروم کرده است.

  به گزارش ایسنا، استفاده از مصاحف شریف در منازل، مساجد و اماکن دینی و عمومی در جامعه اسلامی امری متداول است و قرآن کریم تنها کتابی است که مسلمانان در اماکن گوناگون نسبت به بهره برداری و نگهداری آن کوشا هستند و بالتبع قرائت مستمر و آموزش این کتاب بی­‌بدیل الهی به ویژه در مساجد، حسینیه ­ها، مؤسسات قرآنی و … موجب می­شود تا رفته رفته اوراق و ظواهر این مصاحف شریف دچار فرسودگی شود؛ به همین جهت ضرورت دارد نسبت به پیش­بینی و اجرای ساز و کاری برای جمع­آوری قرآن­های مستعمل و خمیر نمودن مصاحف غیرقابل ترمیم، اقدامات لازم صورت گیرد.

  در این راستا، سازمان دارالقرآن الکریم با بهره­مندی از ظرفیت­های مردمی و  با توجه به اعلام آمادگی موسسه دارالقرآن اهل بیت (علیهم السلام) خمینی شهر اصفهان، که یکی از مؤسسات قرآنی توانمند و مشتاق در این زمینه است، اقدام به مبادله تفاهم­نامه همکاری نموده است تا به موازات حمایت از این حرکت ارزشمند، زمینه‌های اجرایی شدن آن را در سراسر کشور فراهم سازد.

  اهداف:

  استفاده مطلوب از قرآن،کتب مذهبی و ادعیه سالم و مازاد جهت توزیع در مناطق محروم

  ترمیم قرآن، کتب مذهبی و ادعیه سالم جمع­آوری شده جهت توزیع در مناطق محروم

  خمیر نمودن قرآن، کتب مذهبی و ادعیه مستعمل و غیر قابل استفاده

  روش‌های مشارکت:

  هموطنان ارجمند می‌توانند به  روش‌های زیر در این طرح معنوی مشارکت فرمایند:

  ۱- جمع آوری قرآن،ادعیه و کتب مذهبی مازاد و غیر قابل استفاده مساجد، حسینیه‌ها، اماکن مذهبی و منازل و تحویل آن به یکی از ادارات تبلیغات اسلامی در سراسر کشور

  ۲- اهدای قرآن‌های نو و بلا استفاده به یکی از ادارات تبلیغات اسلامی در سراسر کشور

   کسب اطلاعات بیشتر از طریق:

  مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان دارالقرآن الکریم به نشانی www.telavat.ir

  مراجعه به ادارات تبلیغات اسلامی سراسر کشور

  تماس با شماره تلفن های موسسه دارالقرآن اهل بیت (علیهم السلام): ۳۵۱۰۵-۰۳۱ (داخلی ۶)  و  ۰۹۹۰۱۲۳۵۱۰۵

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : مرور زندگی شهید محمدحسن طوسی
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *