×
×

وضعیت حاشیه‌نشینی در شیراز نسبت به سایر کلان‌شهرها بهتر است

 • کد نوشته: 637
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 11 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/فارس شهردار شیراز وضعیت حاشیه‌نشینی در این کلان‌شهر را دارای وضعیت بهتری نسبت به سایر کلان‌شهرها دانست. محمدحسن اسدی امروز، ۲۰ فروردین در جلسه هم‌اندیشی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار شیراز و معاونین و مدیران شهرداری با معاون استاندار، رئیس‌کل دادگستری استان فارس، فرماندار، شورای قضایی، قضات و نمایندگان وزارت کشور عضو در […]

  وضعیت حاشیه‌نشینی در شیراز نسبت به سایر کلان‌شهرها بهتر
است
 • ایسنا/فارس شهردار شیراز وضعیت حاشیه‌نشینی در این کلان‌شهر را دارای وضعیت بهتری نسبت به سایر کلان‌شهرها دانست.

  محمدحسن اسدی امروز، ۲۰ فروردین در جلسه هم‌اندیشی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار شیراز و معاونین و مدیران شهرداری با معاون استاندار، رئیس‌کل دادگستری استان فارس، فرماندار، شورای قضایی، قضات و نمایندگان وزارت کشور عضو در کمیسیون‌های مربوط به قانون شهرداری با اشاره به اهمیت اداره شهر بزرگ با ضوابط، به بررسی موضوع حاشیه‌نشینی به دلایل متعدد مهاجرت از سر ناچاری پرداخت و اظهار کرد: ضوابط کلان‌شهرها به خاطر اتفاقات و دگرگونی‌هایی همچون مهاجرپذیری، دستخوش تغییراتی قرار می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه امروز حاشیه‌نشینی موضوع بسیار مهمی است، گفت: وضعیت حاشیه‌نشینی در این کلان‌شهر وضعیت بهتری نسبت به کلانشهرهای دیگر دارد.

  اسدی افزود: رفتارها نسبت به ساخت‌وساز هم توسط قضات، نمایندگان وزارت کشور، شورای اسلامی شهر و شهرداری بسیار سخت‌گیرانه است و امروز از نظر ضوابط شهرسازی بازهم شهر شیراز نسبت به شهرهای بزرگ و کلانشهرهای دیگر در وضعیت بهتری قرار دارد.

  شهردار شیراز با بیان اینکه هدف از کمیسیون ماده ۱۰۰، پیشگیری است، اظهار کرد: متأسفانه همه در یک عمل انجام‌شده قرار داریم که باید رأی، جریمه و … به‌ندرت به برائت صادر شود.

  وی با تصریح اینکه شورای اسلامی شهر از دو سال گذشته به ممیزی شهر ورود کرده است، گفت: ما تا آخر امسال وقت داریم که کل شهر را ممیزی کنیم و امروز در بخش‌هایی از ممیزی پیشرفت کار به بیش از ۹۰ درصد رسید که از مرحله شناسایی تا مرحله‌ای که ما وارد پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌شویم، فرآیندی دارد و خود قضات در جریان هستند که از نمایندگان وزارت کشور، دستگاه‌های اجرایی و شورای اسلامی شهر می‌خواهم تا مثل همیشه همکاری لازم را داشته باشند.

  اسدی افزود: شورای اسلامی شهر شیراز کمیسیون ویژه حریم را تصویب کرد و قرار است پرونده‌های موجود در شورای اسلامی شهر در کمیسیون ویژه حریم رسیدگی شود.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : نشست خبری اجرای مرحله سوم طرح کالابرگ الکترونیک
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *