×
×

ورود سامانه بارشی به قزوین/ کوهنوردان به ارتفاعات صعود نکنند

 • کد نوشته: 1801
 • فروردین ۲۲, ۱۴۰۳
 • 9 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/قزوین کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین گفت: از ظهر امروز ۲۲ فروردین سامانه بارشی به منطقه وارد می‌شود و تا ظهر فردا پنج‌شنبه در سطح استان مستقر است. مریم بهروزی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به خروجی مدل‌های هواشناسی، از ظهر امروز ۲۲ فروردین ماه، سامانه بارشی به منطقه وارد می‌شود و […]

  ورود سامانه بارشی به قزوین/ کوهنوردان به ارتفاعات صعود
نکنند
 • ایسنا/قزوین کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین گفت: از ظهر امروز ۲۲ فروردین سامانه بارشی به منطقه وارد می‌شود و تا ظهر فردا پنج‌شنبه در سطح استان مستقر است.

  مریم بهروزی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به خروجی مدل‌های هواشناسی، از ظهر امروز ۲۲ فروردین ماه، سامانه بارشی به منطقه وارد می‌شود و تا ظهر فردا پنج‌شنبه ۲۳ فروردین ماه، در سطح استان مستقر است.

  وی ادامه داد: با استقرار این سامانه بارشی در برخی ساعات بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش بادهای لحظه‌ای شدید پیش‌بینی شده است، ضمن اینکه برای برخی مناطق احتمال ریزش تگرگ نیز وجود دارد.

  این کارشناس هواشناسی گفت: برای روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه، گاهی وزش بادهای نسبتاً شدید شمالی را داریم که در امتداد شهرهای کوهین، تاکستان، بوئین‌زهرا و بخش‌هایی از قزوین سرعت آن‌ها نمود بیشتری دارد.

  وی بیان کرد: با توجه به حضور این سامانه بارشی، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید افقی، آبگرفتگی معابر عمومی و همچنین بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز پیش‌بینی شده است.

  بهروزی ادامه داد: عمده فعالیت این سامانه بارشی برای امشب تا صبح فردا خواهد بود، بنابراین رعایت احتیاط لازم در رانندگی به‌ویژه در جاده‌های درون و برون‌شهری را خواستاریم، از کوهنوردان عزیز هم درخواست می‌کنیم از صعود به ارتفاعات اجتناب کنند.

  وی خاطرنشان کرد: به لحاظ دمایی طی ورود و خروج این سامانه بارشی، یعنی برای روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه با کاهش دما در سطح منطقه مواجه هستیم.

  این کارشناس هواشناسی در پایان تصریح کرد: برای روزهای جمعه و شنبه، ۲۵ و ۲۶ فروردین ماه نیز جوی نسبتاً پایدار را خواهیم داشت.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : تعطیلات ۶ روزه بانک‌های مصر به مناسبت عیدفطر
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *