×
×

هوای امروز ‌ماهشهر «سبز»، هندیجان «نارنجی»

 • کد نوشته: 583
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 15 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/خوزستان مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان از قرار گرفتن هوای ماهشهر در وضعیت «پاک» و هوای هندیجان در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» خبر داد. شهریار عسکری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۱۱ امروز (۲۰ فروردین‌ماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس […]

  هوای امروز ‌ماهشهر «سبز»، هندیجان «نارنجی»
 • ایسنا/خوزستان مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان از قرار گرفتن هوای ماهشهر در وضعیت «پاک» و هوای هندیجان در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» خبر داد.

  شهریار عسکری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ساعت ۱۱ امروز (۲۰ فروردین‌ماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه هندیجان ۱۱۴ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهر در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» و «نارنجی» بوده است.

  وی افزود: طبق شاخص ذرات ۲.۵ میکرون وضعیت هوای  اهواز، اندیمشک، دزفول، سوسنگرد، مسجدسلیمان و خرمشهر در وضعیت «قابل قبول» بوده و هوای ماهشهر در وضعیت «پاک» بوده است.

  به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : تنها ۳۵درصد از والدین شهدای کهگیلویه و بویراحمد در قید حیات
  هستند
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *