×
×

نباید موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم

 • کد نوشته: 49769
 • خرداد ۳۰, ۱۴۰۳
 • 5 بازدید
 • ۰
 • دستیار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نوشت: اگر استقلال کشور را می‌خواهیم نباید به راحتی موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم.  به گزارش ایسنا، «سید رسول موسوی» مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه و با اشاره به برخی از موارد مطرح شده در مناظره‌ها در مورد […]

  نباید موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های
انتخاباتی کنیم
 • دستیار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نوشت: اگر استقلال کشور را می‌خواهیم نباید به راحتی موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم.

   به گزارش ایسنا، «سید رسول موسوی» مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه و با اشاره به برخی از موارد مطرح شده در مناظره‌ها در مورد سیاست خارجی ایران نوشت: «الزام به صیانت از اُحُد سیاست خارجی کشور همچون تنگه اُحُد برای استقلال کشور است».

  او با بیان این‌که «اگر استقلال کشور را می‌خواهیم نباید به راحتی موضوعات سیاست خارجی را وسیله‌ای برای رقابت‌های انتخاباتی کنیم» در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «در سیاست خارجی اگر امروز حرفی به زیان رقیب باشد فردا به زیان خودمان خواهد بود».

  «علی باقری» سرپرست وزات امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز امروز در حاشیه نشست هیات دولت گفت: «در رقابت‌های انتخاباتی ما نباید از سرمایه سیاست خارجی هزینه کنیم. هزینه سیاست خارجی، یک سرمایه ملی است؛ غنیمت نیست که در کارزار رقابت‌های انتخاباتی، عده‌ای بخواهند غنیمت‌ربایی کنند و آن را به تاراج بگذارند».

  او در ادامه گفت: «وظیفه همه ما این است که از مرزهای سیاست خارجی به‌عنوان یک گنجینه ملی صیانت کنیم و اجازه ندهیم موضوعات انتخاباتی و بحث های سیاسی داخلی وارد مسائل اساسی سیاست خارجی شود».

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : برگزاری جشنواره بزرگ «شکوه ایران زمین»
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *