×
×

میوه‌های نوبرانه خراسان شمالی به بازار رسید

 • کد نوشته: 1119
 • فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
 • 12 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/خراسان شمالی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: میوه‌های نوبرانه استان به بازار رسیده است. صفدر صفدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ایجاد گلخانه‌هایی که در تولید میوه‌های خارج از فصل فعالیت دارند، اظهار کرد: میوه‌های تولیدی این گلخانه‌ها به بار نشسته‌اند. چهار گلخانه تولید میوه خارج از فصل در […]

  میوه‌های نوبرانه خراسان شمالی به بازار رسید
 • ایسنا/خراسان شمالی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: میوه‌های نوبرانه استان به بازار رسیده است.

  صفدر صفدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ایجاد گلخانه‌هایی که در تولید میوه‌های خارج از فصل فعالیت دارند، اظهار کرد: میوه‌های تولیدی این گلخانه‌ها به بار نشسته‌اند. چهار گلخانه تولید میوه خارج از فصل در این استان ایجاد شده که به مرحله تولید میوه رسیده‌اند. میوه‌های تولیدی این گلخانه‌ها، پاپایا، انگور، گیلاس، گوجه سبز، هلو و شلیل است.

  وی با بیان اینکه مساحت این گلخانه‌ها چهار هکتار است، ادامه داد: محصولات تولیدی اکنون در بازار تهران به فروش می‌رسد.

  وی گفت: به کشاورزانی که قصد دارند در حوزه گلخانه‌ها فعالیت کنند توصیه می‌شود در حوزه تولید میوه‌های خارج از فصل ورود پیدا کنند.

  صفدری بیان کرد: با توجه به اینکه ایران کشوری چهار فصل است که اگر محصولاتی مانند خیار، گوجه فرنگی، فلفل در مناطق شمالی تولید نشود، در مناطق جنوبی در حال تولید است؛ اما میوه‌های خارج از فصل مانند هلو، شلیل و … این‌گونه نیست و فقط در فصل تابستان تولید می‌شوند.

  وی تاکید کرد: به افرادی که قصد ایجاد گلخانه تولید میوه را دارند توصیه می‌شود قبل از هر چیز، با کارشناسان کشاورزی مشورت کنند، چون عملیاتی مانند گرده‌افشانی در باغ‌ها توسط زنبورها انجام می‌شود. این در حالی است که این امکان در گلخانه‌ها فراهم نیست یا باید از گونه‌های خود گرده‌افشان استفاده یا تعدادی زنبور را در گلخانه رهاسازی کنند.

  مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی افزود: اکنون یک باب گلخانه دیگر در حال ساخت است که به مرحله کشت درخت‌های انگور رسیده است.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه در هرمزگان آغاز
  شد
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *