×
×

شرایط پیچیده سهمیه المپیک دسته ۱۰۲ کیلوگرم/ دهدار غافلگیر شد!

 • کد نوشته: 529
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 10 بازدید
 • ۰
 • وزنه‌بردار دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران برای رسیدن به سهمیه المپیک پاریس باید رکورد مجموع بیش از ۳۹۲ کیلوگرم را ثبت کند. به گزارش ایسنا، جام جهانی وزنه برداری تایلند آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس است. رضا دهدار از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز (دوشنبه) به وقت تهران روی تخته مسابقات می‌رود تا […]

  شرایط پیچیده سهمیه المپیک دسته ۱۰۲ کیلوگرم/ دهدار غافلگیر
شد!
 • وزنه‌بردار دسته ۱۰۲ کیلوگرم ایران برای رسیدن به سهمیه المپیک پاریس باید رکورد مجموع بیش از ۳۹۲ کیلوگرم را ثبت کند.

  به گزارش ایسنا، جام جهانی وزنه برداری تایلند آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس است. رضا دهدار از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز (دوشنبه) به وقت تهران روی تخته مسابقات می‌رود تا بتواند سهمیه این وزن را بگیرد.

  دهدار با رکورد ۳۹۰ کیلوگرم که در قهرمانی جهان ۲۰۲۲ کلمبیا ثبت کرده بود، در رنکینگ دسته ۱۰۲ کیلوگرم، نهم است. او پس از قهرمانی جهان کلمبیا، در بقیه مسابقات گزینشی المپیک ناکام ماند و عملکرد خوبی نداشت.

  با برگزاری رقابت گروه B دسته ۱۰۲ کیلوگرم جام جهانی تایلند، دو وزنه بردار بالاتر از دهدار وزنه زدند تا شرایط برای نماینده ایران سخت‌تر شود.

  حسنبایف از ترکمنستان با رکورد ۱۸۷ یک‌ضرب، ۲۰۵ دوضرب  و مجموع ۳۹۲ کیلوگرم و دان اپلوگ از ساموآ با رکورد ۱۷۰ یک‌ضرب، ۲۲۱ دوضرب و مجموع ۳۹۱ کیلوگرم توانستند رکورد مجموعی بالاتر از رضا دهدار ثبت کنند و وارد رنکینگ ۱۰ نفره شوند.

  رکورد قبلی وزنه‌بردار ترکمنستان ۳۷۳ کیلوگرم و وزنه‌بردار ساموآ ۳۹۰ کیلوگرم بود.

  با توجه به نتایج گروه B، رقابت برای دهدار حساس‌تر از قبل شد و این وزنه‌بردار برای رسیدن به سهمیه المپیک باید رکورد مجموع بیش از ۳۹۲ کیلوگرم را ثبت کند تا بتواند دوباره در رنکینگ ۱۰ نفره قرار بگیرد و به سهمیه المپیک برسد.

  از دیگر اتفاقات مهم گروه B، تسیخانتسو از بلاروس رکورد مجموع ۴۰۰ کیلوگرم را به ثبت رساند. البته او پیش از این در رنکینگ المپیک پنجم بود و با این رکورد، ارتقاء جایگاه پیدا می‌کند.

  بیشترین رکوردهای ثبت شده در رنکینگ المپیک دسته ۱۰۲ کیلوگرم، هوان هوآ لیو از چین با ۴۰۴ کیلوگرم، فارس الباخ از قطر، اکبر ژورائف از ازبکستان و تسیخانتسو از بلاروس با ۴۰۰ کیلوگرم هستند.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : موضع باشگاه ذوب‌آهن در قبال پافشاری ربیعی بر استعفا
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *