×
×

شب خاطره «شیخ الاسلام کردستان» در سنندج برگزار می گردد

 • کد نوشته: 97
 • فروردین ۱۹, ۱۴۰۳
 • 12 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/کردستان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از برگزاری شب خاطره شهید رمضان حاج ماموستا محمد شیخ الاسلام در روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه در سنندج خبر داد.  اسعد فرهادی، در گفت‌وگویی خبری با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان در ماه مبارک رمضان گفت: یکی از رسالت های مهم دستگاه های متولی فرهنگ […]

  شب خاطره «شیخ الاسلام کردستان» در سنندج برگزار می
گردد
 • ایسنا/کردستان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از برگزاری شب خاطره شهید رمضان حاج ماموستا محمد شیخ الاسلام در روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه در سنندج خبر داد.

   اسعد فرهادی، در گفت‌وگویی خبری با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مسلمانان در ماه مبارک رمضان گفت: یکی از رسالت های مهم دستگاه های متولی فرهنگ و هنر در استان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و به تصویر درآوردن شخصیت شهدای عزیز در عرصه های مختلف است.

  وی افزود: حاج ماموستا محمد شیخ الاسلام از شخصیت های برجسته علمی و دینی استان و کشور بودند که نقش بسیار پررنگی در موضوع وحدت امت اسلامی برعهده داشتند و همواره در محفل های عمومی و دانشگاهی و مجامع بین المللی بر آن تأکید کرده و خود در همین مسیر گام برداشتند.

  فرهادی با تأکید بر ضرورت آشنایی جوانان و نوجوانان با دیدگاه های این دانشمند و مجتهد اهل سنت فقه شافعی ادامه داد: آن شهید والا مقام در زمینه فلسفه اسلامی صاحب نظر بودند و حدود ۶ سال در دانشکده مذاهب اسلامی دانشگاه تهران فقه و اصول فقه را براساس مذهب امام شافعی تدریس می کردند. 

  رئیس حوزه هنری استان کردستان تصریح کرد: این مجتهد و فقیه والا مقام در سن ۲۱ سالگی با استعداد شگرفی که داشتند از سوی ملاباقر مدرس از مجتهدین برجسته کردستانی به عنوان مفتی اعظم مذهب شافعی در منطقه شناخته شدند و شاگردان بسیاری در شهرهای سقز و سنندج و دیگر مناطق اهل سنت از محضر ایشان تلمذ کردند و اکنون از علمای برجسته استان شناحته می شوند.

  وی ادامه داد: حوزه هنری استان کردستان به همت و کوشش دکتر اسماعیل احمدی مجموعه سخنرانی ها و فتواهای این عالم ربانی را در قالب مجموعه ای به عنوان شیخ الاسلام کردستان گردآوری کرده است که به زودی چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

  فرهادی افزود: این انسان والا مقام در ۲۶ شهریورماه ۱۳۸۸ مصادف با ۲۷ رمضان بعد از اقامه نماز عشاء و در هنگام خروج از مسجد به دست عوامل مزدور و تکفیری به مقام والای شهادت نائل شد.

  وی با دعوت از عموم مردم، علماء و اساتید دانشگاهی جهت حضور در آیین شب خاطره این شهید والا مقام در خصوص زمان برگزاری خاطرنشان کرد: این مراسم دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ مصادف با ۲۸ رمضان المبارک از ساعت ۱۶:۳۰ در سالن شماره ۲ پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می شود.

   انتهای پیام

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *