×
×

خروج بسیاری از شرکت‌های تأمین اجتماعی از زیان‌دهی

 • کد نوشته: 1768
 • فروردین ۲۲, ۱۴۰۳
 • 10 بازدید
 • ۰
 • وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر مفهوم مشارکت مردمی در شعار امسال مقام معظم رهبری و اصل سه‌جانبه‌گرایی در تأمین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی از مصادیق کامل موضوع مشارکت اجتماعی است. به گزارش ایسنا، سید صولت مرتضوی در سومین نشست هم‌اندیشی شورای راهبردی شرکای اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی، ضمن تقدیر از اقدامات […]

  خروج بسیاری از شرکت‌های تأمین اجتماعی از زیان‌دهی
 • وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر مفهوم مشارکت مردمی در شعار امسال مقام معظم رهبری و اصل سه‌جانبه‌گرایی در تأمین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی از مصادیق کامل موضوع مشارکت اجتماعی است.

  به گزارش ایسنا، سید صولت مرتضوی در سومین نشست هم‌اندیشی شورای راهبردی شرکای اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی، ضمن تقدیر از اقدامات این سازمان در سال ۱۴۰۲، با تاکید بر ضرورت استمرار حرکت تحولی تأمین‌اجتماعی در سال جدید، خواستارافزایش تلاش‌ها برای تحقق این هدف راهبردی و ارائه هر چه بهتر خدمات به بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی شد. 

  وی افزود: موضوع سه‌جانبه‌گرایی در اداره سازمان تامین اجتماعی مصداق مشارکت همگانی است و باید برنامه ریزی ها به گونه ای پیش رود که بتوان این مشارکت را به ‌صورت واقعی و با یک تعریف جامع به گونه عملیاتی‌ترپیش برد.

  وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ مجموعه سازمان تأمین‌اجتماعی توانست به سلامت و عافیت از مشکلات و چالش‌ها عبور کند. 

  مرتضوی با اشاره به اینکه پرداخت ماهانه ۵۰ هزار میلیارد تومان بابت مستمری، حقوق و هزینه‌های درمان بیمه‌شدگان کار بسیار سنگینی است، گفت: سال گذشته به دنبال ساماندهی شرکت‌ها، بسیاری از زیان دهی خارج شدند و وضعیت بسیاری از شرکت‌ها بهبود یافت. 

  مرتضوی با اشاره به نام گذاری رهبر معظم انقلاب اسلامی برای سال ۱۴۰۳ با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز ازمخاطبان اصلی فرمان رهبر انقلاب و یکی از واحدهایی که به صورت ویژه در این زمینه نقش دارد سازمان تأمین‌اجتماعی است.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر بخواهیم در سال ۱۴۰۳ به مؤلفه‌های اقتدار اقتصادی برسیم، در گام اول باید به جهش تولید بیندیشیم. جهش با رشد تولید متفاوت است. در رشد، صعود جزئی مطرح است اما در جهش، افزایش بسیار قابل توجه مدنظر است. 

  مرتضوی ادامه داد: جهش حداقل معادل صد درصد و بیشتر است و ما باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم و حسب تأکید رهبر معظم انقلاب مردم را در جهش مشارکت دهیم. 

  وی با اشاره به اینکه در صورت جهش تولید، تورم نیز مدیریت می شود، گفت: وقتی بهره‌وری افزایش پیدا کند هزینه‌های تولید کاهش می یابد و اولین خروجی آن مهار تورم است. 

  وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی تاکید کرد: در سال ۱۴۰۲ به‌رغم همه تلاش‌های گسترده‌ای که معاندین و مخالفین داخلی و دشمنان خارجی داشتند، دولت رشد نقدینگی را مدیریت کرد و به زیر ۲۵ درصد رساند. تورم کلی در پایان سال ۱۴۰۲ معادل ۴۰.۵ درصد و تورم نقطه به نقطه نیز به ۳۵ درصد رسید. 

  مرتضوی با اشاره به این که همه مسئولان و دستگاه‌ها باید برای مشکلات مردم چاره‌اندیشی کنند، اظهار کرد: علاج وضع اقتصادی و معیشتی باید در جهت «افزایش متناسب درآمد» و «مهار تورم» باشد؛ اگر این دو محقق نشود قطعاً به جهش تولید نخواهیم رسید. 

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه فعالیت های خوبی در مدت اخیرانجام شده اما کافی نیست، گفت: همه تلاش دولت این است که خود را فدای مردم کند و با تمام وجود نیز پای کار آمده است، اما دشمنی دشمنان را می‌بینیم که اعتماد عمومی مردم و اقتصاد کشور را نشانه رفته‌اند. 

  وی افزود: کمتر کشوری در دنیا سراغ داریم که مانند بیمارستان لواسانی یا میلاد و دیگر مراکز درمانی ، این حجم از خدمات درمانی رایگان به مردم ارائه کنند. 

  مرتضوی با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید ادامه داد: باید بیش از این کار کنیم و دست یابی به اهداف عالی  را همه با همکاری هم رقم بزنیم. 

  به گزارش مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی  با تقدیر از کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی و نمایندگان شرکای اجتماعی این سازمان اظهارامیدواری کرد که سال پیش رو سال خوبی برای کارگران، بازنشستگان و همچنین کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی باشد و با تصمیم هایی که گرفته شده و طرح‌هایی که اجرا می‌شود، وضع کشور روز به روز بهبود پیدا کند.

   این نشست با حضور نمایندگان و مسئولان تشکل‌های صنفی بیمه‌شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان در سازمان تامین اجتماعی برگزار شد.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : کشف ۳۲ پرنده شکار شده در بازرسی از منزلی در بخش خشت
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *