×
×

تولید ۴۷۹ هزار تن علوفه در خراسان جنوبی

 • کد نوشته: 49763
 • خرداد ۳۰, ۱۴۰۳
 • 3 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: در سال آبی جاری، ۴۷۹ هزار تن علوفه در خراسان جنوبی تولید شده است.  نصرآبادی، امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد با اشاره به اینکه ارزش این میزان علوفه را ۳۷ تریلیون و ۸۸۹ میلیارد ریال است، گفت: سطح مراتع استان،  هشت میلیون و ۴۸۵ هزار و ۷۴ هکتار است […]

  تولید ۴۷۹ هزار تن علوفه در خراسان جنوبی
 • ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: در سال آبی جاری، ۴۷۹ هزار تن علوفه در خراسان جنوبی تولید شده است.

   نصرآبادی، امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد با اشاره به اینکه ارزش این میزان علوفه را ۳۷ تریلیون و ۸۸۹ میلیارد ریال است، گفت: سطح مراتع استان،  هشت میلیون و ۴۸۵ هزار و ۷۴ هکتار است که از این سطح شش هزار و  ۲۷۸ مرتع متراکم، ۹۳۹ هزار و ۶۶۶  هکتار نیمه متراکم و هفت میلیون و ۵۳۹ هزار و  ۱۳۰ کم تراکم است.

  نصرآبادی با بیان اینکه ۲۵ درصد ارزش اقتصادی مراتع به تولید علوفه و ۷۵ درصد ارزش‌های زیست محیطی است، افزود: جلوگیری از سیل و فرسایش خاک، استفاده از گیاهان دارویی و صنعتی، حفاظت آب و خاک، تولید اکسیژن و تلطیف هوا از جمله مزایای تولید علوفه است. 

  نصرآبادی با اشاره به اینکه ارزش هر کیلوگرم قیمت علوفه مرتعی معادل ۷۰ درصد قیمت جو بوده که در سال جاری ۷۹ هزار و ۱۰۰ ریال است، گفت: ۹۳۹ هزار و ۲۱۶ واحد دام مجاز به مدت ده ماه از علوفه مراتع استفاده کردند.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : انهدام باند قاچاق ‌اشیاء فرهنگی و تاریخی در بیجار
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *