×
×

تورم بخش انرژی آمریکا بالا رفت

 • کد نوشته: 2287
 • فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
 • 10 بازدید
 • ۰
 • قیمت برق و قیمت بنزین آمریکا در ماه میلادی گذشته، افزایش شدیدی پیدا کرد و باعث شد تورم بخش انرژی از تورم کلی در این ماه فراتر برود. به گزارش ایسنا، داده‌های اداره آمار کار آمریکا نشان داد قیمت انرژی که شامل برق، بنزین، نفت کوره و سایر محصولات و خدمات مرتبط به نفت و […]

  تورم بخش انرژی آمریکا بالا رفت
 • قیمت برق و قیمت بنزین آمریکا در ماه میلادی گذشته، افزایش شدیدی پیدا کرد و باعث شد تورم بخش انرژی از تورم کلی در این ماه فراتر برود.

  به گزارش ایسنا، داده‌های اداره آمار کار آمریکا نشان داد قیمت انرژی که شامل برق، بنزین، نفت کوره و سایر محصولات و خدمات مرتبط به نفت و برق است، در مارس به میزان ۱.۱ درصد افزایش یافت در حالی که شاخص قیمت مصرف کننده، ۰.۴ درصد رشد داشت.

  قیمت انرژی در ۱۲ ماه گذشته، ۲.۱ درصد افزایش داشت که کمتر از رشد ۳.۵ درصدی تورم کلی بود. قیمت بنزین در یک سال گذشته، ۱.۳ درصد و قیمت برق، پنج درصد افزایش داشت.

  افزایش سریع تقاضای بخش تولید و پردازش انرژی‌بر، همراه با تاخیرهای طولانی برای توسعه شبکه های برق آمریکا با تامین منابع نیروی تجدیدپذیر و خطوط انتقال، به روند افزایش هزینه های برق این کشور شتاب بخشیده است.

  بر اساس گزارش رویترز، قیمت بنزین با افزایش قیمت نفت و روند کندتر پالایش نفت آمریکا که به محدودتر شدن عرضه سوخت منجر شده، بالا رفته است.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : آخرین وضعیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیک «فجرانه» در
  خوزستان
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *