×
×

برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی کشور در همدان

 • کد نوشته: 1134
 • فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
 • 9 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/همدان رئیس هیأت کاراته استان همدان از برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی کشور در همدان خبر داد و گفت: مسابقات کاراته قهرمانی کشور از ۲۶ فروردین به مدت ۱۲ روز در همدان برگزار می‌شود. سیدمهدی وفایی سه‌شنبه ۲۱ فروردین در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مسابقات قهرمانی کشور هر سال طی فرآیندی به یکی از استان‌ها واگذار […]

  برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی کشور در همدان
 • ایسنا/همدان رئیس هیأت کاراته استان همدان از برگزاری مسابقات کاراته قهرمانی کشور در همدان خبر داد و گفت: مسابقات کاراته قهرمانی کشور از ۲۶ فروردین به مدت ۱۲ روز در همدان برگزار می‌شود.

  سیدمهدی وفایی سه‌شنبه ۲۱ فروردین در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مسابقات قهرمانی کشور هر سال طی فرآیندی به یکی از استان‌ها واگذار می‌شود که سال ۱۴۰۱ برای نخستین‌بار در تاریخ کاراته استان، میزبانی مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی به همدان داده شد.

  وی افزود: امسال هم با توجه به شرایط خوب میزبانی و امکانات و پتانسیل‌های موجود در استان، میزبانی برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی به همدان واگذار شد.

  وفایی با بیان اینکه تعداد شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات کاراته قهرمانی کشور رکورد مسابقات قهرمانی و انتخابی را جابه‌جا کرده است، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات کاراته قهرمانی کشور شاهد حضور ۴۲۸۱ ورزشکار در استان همدان خواهیم بود.

  وی با اشاره به حضور بیش از ۲۰۰ داور در این مسابقات یادآور شد: تعداد میهمانان مسابقات کاراته قهرمانی کشور به ۵۰۰۰ نفر خواهد رسید و در ۱۲ روز کاری این مسابقات برگزار می‌شود.

  رئیس هیأت کاراته استان همدان ادامه داد: مسابقات کاراته قهرمانی کشور در بخش پسران به مدت شش روز از ۲۶ فروردین برگزار می‌شود و در بخش دختران نیز از یکم اردیبهشت به مدت شش روز برگزار خواهد شد.

  وی با بیان اینکه برای نخستین‌بار این مسابقات در چهار رده سنی به صورت همزمان برگزار می‌شود، افزود: محل برگزاری این مسابقات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان خواهد بود.

  وفایی خاطرنشان کرد: در این مسابقات یک انتخابی دیگر هم خواهیم داشت به طوریکه مسابقات انتخابی داوران اعزامی به دوره ارتقاء درجه داوری ازبکستان نیز در استان همدان برگزار می‌شود به طوریکه روز ۲۸ فروردین مسابقات انتخابی آقایان و ۳۱ فروردین مسابقات انتخابی بانوان داور را داریم.

  رئیس هیأت کاراته استان همدان با بیان اینکه از این میزبانی به نفع استان استفاده خواهیم کرد، گفت: ۲۴۰ ورزشکار از استان همدان در این مسابقات حضور دارند و همچنین ۲۰ داور از داوران استان در این مسابقات قضاوت خواهند کرد.

  وی با اشاره به اینکه با تمام دستگاه‌های مختلف استان مکاتبات لازم انجام شده تا شرایط معرفی استان به میهمانان ورزشکار فراهم شود، یادآور شد: هدف از برگزاری این مسابقات صرفاً برگزاری مسابقه نیست بلکه یکی از اهداف ما معرفی ظرفیت‌های استان همدان به کشور است.

  وفایی با بیان اینکه هر روز یک ساعت حضور مسئولان استانی را برای توزیع مدال خواهیم داشت، ادامه داد: آورده این مسابقات خیلی بیشتر از هزینه‌هایی است که می‌شود و خروجی مسابقات صدها میلیارد تومان برای همدان ارزش دارد.

  معاون ورزشی اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان نیز از برگزاری رویدادهای ورزشی در سال‌جاری خبر داد و گفت: امسال دو میزبانی اصلی در استان همدان خواهیم داشت که مسابقات کاراته قهرمانی کشور ویژه‌ترین مسابقات خواهد بود.

  علی ضمیری‌کامل اظهار کرد: در اوایل اردیبهشت نیز مسابقات بوکس انتخابی تیم ملی در سطح نوجوانان در استان همدان برگزار خواهد شد.

  وی با تأکید بر اینکه امسال برنامه داریم اردوهای تیم ملی را میزبانی کنیم، بیان کرد: همچنین مسابقات ملی و بین‌المللی از جمله مسابقات بین‌المللی شطرنج را در شهریورماه امسال در استان خواهیم داشت و مسابقات بین‌المللی کاراته را نیز در حال پیگیری هستیم.

  انتهای پیام 

  منبع :
  حتما بخوانید : ستاره آمریکایی بهترین بازیکن شب اول پلی‌آف بسکتبال
  ایران
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *