×
×

افزایش قیمت برنج در فیلیپین با بیشترین سرعت طی ۱۵ سال گذشته

 • کد نوشته: 72
 • فروردین ۱۹, ۱۴۰۳
 • 15 بازدید
 • ۰
 • تورم سالانه فیلیپین برای دومین ماه متوالی در ماه مارس شتاب گرفت زیرا برنج با بیشترین سرعت در ۱۵ سال گذشته جهش کرد. به گزارش ایسنا، آژانس آمار فیلیپین اعلام کرد که شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۷ درصد افزایش یافته که از نرخ ۳.۴ درصدی ماه قبل […]

  افزایش قیمت برنج در فیلیپین با بیشترین سرعت طی ۱۵ سال
گذشته
 • تورم سالانه فیلیپین برای دومین ماه متوالی در ماه مارس شتاب گرفت زیرا برنج با بیشترین سرعت در ۱۵ سال گذشته جهش کرد.

  به گزارش ایسنا، آژانس آمار فیلیپین اعلام کرد که شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۷ درصد افزایش یافته که از نرخ ۳.۴ درصدی ماه قبل افزایش یافته است.

  اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز تورم سالانه را در ماه مارس ۳.۸ درصد پیش‌بینی کرده بودند که در حدود ۳.۴ درصد تا ۴.۲ درصد پیش‌بینی بانک مرکزی برای این ماه بود. بانک مرکزی فیلیپین در بیانیه ای اعلام کرد که ریسک چشم‌انداز تورم همچنان به سمت بالاست. تورم مواد غذایی با ۵.۷ درصد به بالاترین حد خود از نوامبر ۲۰۲۳ رسیده است.

  برنج که یکی از مواد اصلی در فیلیپین است، در ماه مارس به ۲۴.۴ درصد رسید که شدیدترین افزایش آن از ۲۴.۶ درصد در فوریه ۲۰۰۹ است. تقریباً نیمی از تورم کل ماه مارس را تشکیل می‌دهد.

  تورم مبنا که اقلام غذایی و انرژی را حذف می‌کند، در ماه مارس از ۳.۶ درصد در فوریه به ۳.۴ درصد کاهش یافت. نظرسنجی رویترز تورم مبنا ماه مارس را ۳.۴۵ درصد پیش‌بینی کرده بود. در حالی که نرخ تورم کل کمتر از حد انتظار است، افزایش قیمت مواد غذایی همچنان یک نگرانی است.

  انتهای پیام

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *