×
×

افزایش ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی در دستور کار است

 • کد نوشته: 49772
 • خرداد ۳۰, ۱۴۰۳
 • 2 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: افزایش ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی در دستور کار است.  پروانه برهانی امروز (۳۰ خرداد ماه) در نشست خبری مدیران صنعت برق استان زنجان، با تاکید بر اهمیت استفاده از انرژی خورشیدی، اظهار کرد: استفاده از انرژی خورشیدی در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته و افزایش ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی […]

  افزایش ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی در دستور کار است
 • ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: افزایش ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی در دستور کار است. 

  پروانه برهانی امروز (۳۰ خرداد ماه) در نشست خبری مدیران صنعت برق استان زنجان، با تاکید بر اهمیت استفاده از انرژی خورشیدی، اظهار کرد: استفاده از انرژی خورشیدی در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته و افزایش ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی از برنامه‌های اولویت‌دار این شرکت در استان است. در استان، یک نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۲۰ مگاوات در منطقه گرماب واگذار شده، در مجموع ۴۵ مگاوات نیروگاه خورشیدی نیز در دست احداث و ۵۰ مگاوات نیز برای شهرک‌های صنعتی استان مصوب شده است.

  وی با اشاره به پروژه‌های شاخص استان در بخش نیروگاهی، بیان کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی آریان ۲ زنجان یکی از پروژه‌های شاخص برق منطقه‌ای زنجان است که توسط رئیس جمهور شهید افتتاح شد. امسال نیز ساختمان دیسپاچینگ آن برای ارتقای پایداری شبکه احداث می‌شود.

  او گفت: احداث پست شهرک صنعتی نوآوران با ظرفیت ۴۰ مگاوات آمپر به‌عنوان اقدامی مهم و زیرساختی، خازن‌گذاری پست‌ها و احداث دو خط ۶۳ کیلوولت در پست‌های فوق توزیع برای صنایع بزرگ استان را از جمله پروژه‌هایی اعلام کرد که در دولت سیزدهم آغاز شده است.

  برهانی ظرفیت‌سازی شبکه برق در استان را مناسب ارزیابی و اضافه کرد: در حال حاضر تعداد مشترکان اختصاصی برق منطقه‌ای زنجان ۱۲ مشترک با مصرف بالای هفت مگاوات است و هفت مشترک نیز قرارداد دارند یا در دست اقدام است.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : ۹۹.۲ درصد شعبات اخذ رای ایلام آنلاین است‌
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *