×
×

ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در ۴ نقطه غزه مستقر است/تدارکات برای حمله به رفح

 • کد نوشته: 628
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 14 بازدید
 • ۰
 • با وجود عقب‌نشینی نیروهای اشغالگر از بیشتر مناطق استقرار خود در داخل نوار غزه، اما نظامیان این رژیم همچنان به شکل محدود در چهار نقطه حضور دارند. به گزارش ایسنا، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا پس از چهار ماه کشتار گسترده فلسطینی‌ها و تخریب زیرساخت‌ها، از استان خان‌یونس در جنوب غزه عقب‌نشینی کردند. به گزارش […]

  ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در ۴ نقطه غزه مستقر است/تدارکات
برای حمله به رفح
 • با وجود عقب‌نشینی نیروهای اشغالگر از بیشتر مناطق استقرار خود در داخل نوار غزه، اما نظامیان این رژیم همچنان به شکل محدود در چهار نقطه حضور دارند.

  به گزارش ایسنا، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا پس از چهار ماه کشتار گسترده فلسطینی‌ها و تخریب زیرساخت‌ها، از استان خان‌یونس در جنوب غزه عقب‌نشینی کردند.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی، با وجود عقب‌نشینی نیروهای اشغالگر از بیشتر مناطق استقرار خود در داخل نوار غزه، اما نظامیان این رژیم همچنان به شکل محدود در چهار نقطه به‌ویژه اطراف شرق و شمال غزه حضور دارند.

  ارتش رژیم صهیونیستی ۲۷ اکتبر حمله زمینی به غزه را آغاز کرد.

  شهر غزه

  به گفته یک منبع میدانی، عمیق‌ترین نقطه استقرار نیروهای اشغالگر در حال حاضر، جنوب غزه و به طور مشخص منطقه میان غزه و استان الوسطی است.

  این منبع خاطرنشان کرد: نیروهای اشغالگر با حضور خود در این نقطه، غزه را از استان‌های مرکزی از طریق جاده‌ای که از مرز شرقی تا ساحل دریا امتداد دارد و پس از تهاجم زمینی ایجاد شده است، جدا می‌کنند و هدف اصلی جداسازی نوار غزه، تسهیل در تردد خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی از طریق آن به منظور انجام حملات برق‌آسا و سریع علیه اهداف مقاومت در غزه و استان مرکزی است.

  همچنین هدف از عملیات جداسازی غزه از استان‌های مرکزی از طریق این محور که تیپ «ناحال» ارتش اشغالگر در آن مستقر است، ممانعت از بازگشت آوارگان از جنوب نوار غزه به شمال آن و کنترل ترافیک از غزه به جنوب و بالعکس در آینده است.

  استان‌های مرکزی غزه

  در منطقه مرکزی نوار غزه، نیروهای اشغالگر در حال حاضر در منطقه شرقی شهر دیرالبلح حضور دارند که در آن پایگاه‌ها، استحکامات نظامی و تعداد محدودی خودروهای نظامی را در مساحتی تقریبا یک کیلومتری حفظ کرده‌اند که از محدوده دیوار حائل شروع و به سمت غرب به عمق منطقه شرق شهر امتداد دارد.

  شرق جبالیا

  در مورد جبالیا در شمال نوار غزه، این منبع میدانی تأیید کرد نیروهای اشغالگر در نزدیکی دیوار حائل در شرق شهر جبالیا مستقر هستند.

  گذرگاه ایرز

  نیروهای رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه یعنی در شهرک «بیت هانون» و مناطق اطراف آن در حال حاضر تنها در گذرگاه ایرز؛ دورترین نقطه شمال غزه مستقر هستند. نیروهای اشغالگر منطقه شمال غربی بیت‌لاهیا را تخلیه کردند و همین موجب شده تعدادی از ساکنان منطقه که غالبا کشاورز هستند، به محل زندگی خود بازگردند.

  ارتش رژیم صهیونیستی در پی هلاکت ۱۴ سرباز خود به دست گردان‌های القسام در عملیاتی در خان‌یونس، سه گردان خود را از این شهر خارج کرد.

  در همین راستا، ارتش رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اعلام کرد تمامی نیروهای زمینی ارتش پس از ۴ ماه نبرد در استان خان‌یونس، از این استان و اکثر مناطق جنوب غزه خارج شده‌اند و از مجموع ۳ تیپ ۳۰ هزار نفری که ماه ژانویه وارد این شهر شده بودند، تنها یک یگان ۴۰۰۰ نفری موسوم به «ناحال» باقی مانده‌ است.

  از سوی دیگر، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش کرد ارتش خود را برای انجام عملیات زمینی در شهر رفح واقع در جنوب غزه ظرف یک هفته آینده آماده می‌کند.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : دستگیری متخلفین شکار و صید در رودان
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *