×
×

احتمال ممنوعیت فروش گوشی‌ هوشمند به افراد زیر ۱۶ سال در انگلیس

 • کد نوشته: 2209
 • فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
 • 10 بازدید
 • ۰
 • داده های مطالعه ای که روی ۲۴۹۶ والدین کودکان مدرسه‌ای در انگلیس انجام شد، نشان داد که ۵۸ درصد از والدین معتقدند دولت باید تلفن‌های هوشمند را برای افراد زیر ۱۶ سال ممنوع کند. به گزارش ایسنا، «میشل دونلان» وزیر فناوری انگلیس گفته که در فکر محدود کردن افراد زیر ۱۶ سال از خرید گوشی‌های […]

  احتمال ممنوعیت فروش گوشی‌ هوشمند به افراد زیر ۱۶ سال در
انگلیس
 • داده های مطالعه ای که روی ۲۴۹۶ والدین کودکان مدرسه‌ای در انگلیس انجام شد، نشان داد که ۵۸ درصد از والدین معتقدند دولت باید تلفن‌های هوشمند را برای افراد زیر ۱۶ سال ممنوع کند.

  به گزارش ایسنا، «میشل دونلان» وزیر فناوری انگلیس گفته که در فکر محدود کردن افراد زیر ۱۶ سال از خرید گوشی‌های هوشمند است.

  «جیلیان کیگان»، وزیر آموزش این کشور نیز اخیراً از مدارس خواسته است که استفاده از تلفن‌های هوشمند را در کلاس‌های درس ممنوع کنند.

  به گزارش راشا تودی، با این حال این اقدامات مقامات انگلیس مورد انتقاد نیز قرار گرفته و گفته شده که دولت نباید در این زمینه نقشی ایفا کند.

  درباره استفاده از گوشی همراه توسط کودکان و نوجوانان یونسکو نیز هشدار داده و توصیه کرده که برای مقابله با ایجاد اختلال در کلاس درس، بهبود یادگیری و کمک به محافظت از کودکان در برابر آزار و اذیت سایبری، استفاده از تلفن‌های هوشمند در مدارس ممنوع شوند.

  در آمریکا نیز قانونگذاران در فلوریدا اخیرا لایحه‌ای را به تصویب رساندند که بر اساس آن پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی اجازه نمی‌دهند نوجوانان زیر ۱۶ سال، حساب کاربری داشته باشند.

  کارشناسان در ایالات متحده هشداری درباره خطرات رسانه های اجتماعی برای کودکان منتشر کردند. آنها اظهار کردند تحقیقات بیشتری برای درک تاثیرات منفی شبکه ‌های اجتماعی بر نوجوانان مورد نیاز است اما می توان گفت که رسانه‌های اجتماعی خطری برای سلامت روان و رفاه کودکان محسوب می‌شود.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : عکس/بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های عبری زبان
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *