×
×

آغاز فاز دوم سنگفرش بازارچه سبزه میدان

 • کد نوشته: 44275
 • خرداد ۲۲, ۱۴۰۳
 • 7 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/گیلان امید اکبری با اعلام این خبر گفت: فاز دوم پروژه سنگفرش بازارچه سبزه میدان رشت، با هدف مناسب‌سازی گذر خوراک، از امروز ۲۲ خرداد ماه آغاز شد. رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری رشت، با اشاره به نامگذاری بازارچه سبزه میدان به «گذر خوراک» اظهار کرد: بازارچه سبزه میدان واقع در کوچه […]

  آغاز فاز دوم سنگفرش بازارچه سبزه میدان
 • ایسنا/گیلان امید اکبری با اعلام این خبر گفت: فاز دوم پروژه سنگفرش بازارچه سبزه میدان رشت، با هدف مناسب‌سازی گذر خوراک، از امروز ۲۲ خرداد ماه آغاز شد.

  رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری رشت، با اشاره به نامگذاری بازارچه سبزه میدان به «گذر خوراک» اظهار کرد: بازارچه سبزه میدان واقع در کوچه جمشید جمراد در پیاده راه اعلم‌الهدی، از قدیم، محل فعالیت واویشکاپزی‌های رشت بوده و هست و بدین منظور پس از مطالعات انجام شده در حوزه بازآفرینی سازمان عمران، مقرر شد کف سازی، سنگفرش و مناسب سازی این محور برای فعالیت خوراک‌پزی‌های این محور انجام شود.

  اکبری، با اشاره به طرح‌های در دست اقدام  برای اجرای پروژه‌های گردشگری رشت در محور ۷ کیلومتری مصوب شهرداری رشت، یادآور شد: با کسب عنوان «شهر خلاق خوراک» برای شهر رشت در یونسکو که در سال ۱۳۹۴ به  مرکز استان اعطا شد، مدیریت شهری در راستای برندسازی شهرخلاق خوراک، اقداماتی انجام داده و سنگفرش کوچه جمشید جمراد، موسوم به گذر خوراک نیز در همین راستا انجام می‌شود.

  وی، با بیان اینکه  فاز نخست سنگفرش بازارچه در اواخر سال گذشته پایان یافت، گفت: کوچه جمشید جمراد، بخش باقیمانده بازارچه قدیم سبزه میدان است که بخش‌هایی از آن در زمان پهلوی اول و با احداث خیابان اعلم‌الهدی، از بین رفت. خیابان اعلم‌الهدی در سال ۱۳۹۱، نخستین محوری بود که به عنوان پیاده‌راه فرهنگی سنگفرش شد. در ادامه پروژه کلان گردشگری پیاده در بافت‌های تاریخی رشت، بازارچه سبزه میدان که به شکل V بوده و دو کوچه متصل به هم در ابتدای اعلم الهدی و انتهای محله آفخرا است، کف سازی، سنگفرش و آرام سازی می‌شود.

  امید اکبری، افزود: طول مسیر هر دو لاین ۱۵۸ متر است. فاز اول اشکالاتی داشت که به پیمانکار ابلاغ شده برای رفع نواقصی همچون؛ اصلاح آبروها و سنگ پیشانی مغازه‌ها برطرف گردد و سپس لاین دوم از سمت بانک ملی آغاز شود.

   انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : سفیر ایران در مسکو: خبر تعلیق توافقنامه اجرایی همکاری با
  روسیه نادرست است
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *