×
×

آبرسانی سیار به ۸۰ هزار روستایی در استان یزد

 • کد نوشته: 1161
 • فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
 • 9 بازدید
 • ۰
 • ایسنا/یزد مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد از آبرسانی سیار به بیش از ۳۶۰ روستای استان با جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر خبر داد. «داوود مخلصی» به شرایط نامطلوب منابع آبی منطقه و ضرورت مصرف بهینه آب از سوی ساکنین استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر […]

  آبرسانی سیار به ۸۰ هزار روستایی در استان یزد
 • ایسنا/یزد مدیر دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد از آبرسانی سیار به بیش از ۳۶۰ روستای استان با جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار نفر خبر داد.

  «داوود مخلصی» به شرایط نامطلوب منابع آبی منطقه و ضرورت مصرف بهینه آب از سوی ساکنین استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به بیش از ۳۶۰ روستا به صورت سیار با تانکر آبرسانی می‌شود.

  وی با بیان اینکه آبرسانی سیار با رویکرد تامین آب آشامیدنی مورد نیاز روستاییان انجام می شود، افزود: در برخی از روستاهای استان به دلیل مشکلات کیفی ناشی از شوری آب آشامیدنی و در برخی دیگر به دلیل منابع آبی محدودی که در اختیار دارند کفایت تامین آب شرب را نداشته و به منظور جبران کمبود، آبرسانی به صورت سیار انجام می شود.

  مدیر بحران و پدافند غیر عامل آبفای استان ادامه داد: در سال گذشته آب آشامیدنی مورد نیاز حدود ۲۰۰ روستا در شهرستانهای اردکان، اشکذر، بافق، بهاباد، تفت، هرات، مروست، مهریز و میبد به صورت مداوم از طریق آبرسانی سیار تامین شده است.

  مخلصی مجموع هزینه های آبرسانی سیار در سال گذشته را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این آبرسانی با بهره گیری از ناوگان آبرسانی سیار شرکت و استفاده از ۱۴ دستگاه خودرو اختصاصی تانکر آبرسانی سیار انجام شده است.

  وی اظهار کرد: در سال گذشته نزدیک به ۲۰۰ هزار متر مکعب آب به صورت سیار در مناطق روستایی استان توزیع شده است و به منظور بهبود و ارتقای ظرفیت ناوگان آبرسانی سیار شرکت به اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

  به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی آبفای یزد، این مسئول در پایان تصریح کرد: در سال گذشته علاوه بر آبرسانی به روستاهای استان، به منظور یاری رسانی به سایر استانها در شرایط بحران اکیپ عملیاتی شرکت جهت آبرسانی سیار اعزام شد.

  انتهای پیام

  منبع :
  حتما بخوانید : بورس باز هم رشد کرد
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *