×
×

نماینده اوکراینی: پیروزی روسیه به نابودی ناتو ختم می‌شود

 • کد نوشته: 36137
 • خرداد ۱۰, ۱۴۰۳
 • 5 بازدید
 • ۰
 • به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آلنا گلیوکو، نماینده فعلی و معاون سابق پارلمان اوکراین در روزنامه تلگراف نوشت: پیروزی روسیه در جنگ اوکراین می‌تواند به نابودی ناتو منجر شود. او نوشت: موضوع پایداری ناتو شکننده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنیم و پیروزی ولادیمیر پوتین می‌تواند باعث فروپاشی موفق‌ترین اتحاد جهان شود… با توجه به […]

  نماینده اوکراینی: پیروزی روسیه به نابودی ناتو ختم
می‌شود
 • به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آلنا گلیوکو، نماینده فعلی و معاون سابق پارلمان اوکراین در روزنامه تلگراف نوشت: پیروزی روسیه در جنگ اوکراین می‌تواند به نابودی ناتو منجر شود.

  او نوشت: موضوع پایداری ناتو شکننده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنیم و پیروزی ولادیمیر پوتین می‌تواند باعث فروپاشی موفق‌ترین اتحاد جهان شود… با توجه به اختلافات فعلی در ناتو، بسیاری از کشورهای عضو احتمالاً دفاع از خود را به قیمت دفاع از متحدان ضعیف‌تر در اولویت قرار می‌دهند».

  گلیوکو افزود: «در حالتی که روسیه بتواند دستاوردهایی در اروپا داشته باشد، چین نیز احتمالاً نفوذ خود را در آسیا گسترش خواهد داد، هند احتمالاً به دنبال تقویت موقعیت خود در جنوب جهانی خواهد بود و کشورهای آفریقایی احتمالاً تمایل خواهند داشت که پایه‌های نظم جهانی را به چالش بکشند و برخی نیز این کار را انجام خواهند داد، کشورهای آمریکای لاتین نیز مسیر مشابهی را دنبال می‌کنند».

  وی مدعی شد:«اگر اوکراین سقوط کند، نه تنها پایان یک کشور خواهد بود، بلکه به احتمال زیاد منجر به فروپاشی ناتو و نظم جهانی موجود آنگونه که ما می‌شناسیم خواهد شد».

  چنین هشداری از سوی این نماینده اوکراینی بیش از هر چیزی به نظر می‌رسد با هدف جلب کمک‌های بیشتر از ناتو یا عضویت سریع اوکراین در این پیمان نظامی صورت گرفته است؛ چرا که روسیه بارها اعلام کرده است که هیچ قصدی برای کشورگشایی ندارد و تهدیدی علیه هیچ کشوری نیست؛ هرچند مسکو تأکید کرده است که از کنار اقداماتی که برای منافعش خطرآفرین خواهد بود، به راحتی عبور نخواهد کرد.

  انتهای پیام/

  منبع : tn.ai
  حتما بخوانید : دوومیدانی غرب آسیا|4 طلا و 4 نقره برای ایران در روز
  نخست
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *