×
×

تولید برق هسته‌ای ایران به 3 هزار مگاوات افزایش می‌یابد

 • کد نوشته: 349
 • فروردین ۲۰, ۱۴۰۳
 • 15 بازدید
 • ۰
 • مسعود نصوری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای ایران، با بیان اینکه 2 واحد نیروگاه اتمی دیگر هر کدام با ظرفیت تولید یک‌هزار و 57 مگاوات برق در  جوار نیروگاه نخست اتمی بوشهر حال ساخت است، اظهار داشت:‌ اکنون 3 هزار نفر نیروی داخلی در ساخت این […]

  تولید برق هسته‌ای ایران به 3 هزار مگاوات افزایش
می‌یابد
 • مسعود نصوری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای ایران، با بیان اینکه 2 واحد نیروگاه اتمی دیگر هر کدام با ظرفیت تولید یک‌هزار و 57 مگاوات برق در  جوار نیروگاه نخست اتمی بوشهر حال ساخت است، اظهار داشت:‌ اکنون 3 هزار نفر نیروی داخلی در ساخت این پروژه در قالب 10 شرکت ایرانی مشغول هستند.

  مجری فازهای 2 و سه نیروگاه‌های هسته‌ای بوشهر با اشاره به روند ساخت 2 واحد نیروگاه اتمی در بوشهر اضافه کرد: تاکنون 4 میلیون مترمکعب خاک‌برداری و 2.2  میلیون مترمکعب خاک‌ریزی انجام شده است.

  ساخت دیواره داخلی رآکتور هسته‌ای نیروگاه دوم

  وی ایجاد تکنولوژی برتر در کشور در این عرصه ادامه داد: برای بهسازی و تحکیم بستر 47 هزار شمع به عمق 18 متر و با قطر 1.60 متر کوبیده شد و این کار در سال گذشته به پایان رسید.

  مجری نیروگاه‌های هسته‌ای دوم و سوم بوشهر با اشاره به ساخت دیواره داخلی رآکتور هسته‌ای نیروگاه دوم اضافه کرد: قرارداد احداث ساختمان اصلی رآکتور هسته‌ای واحد دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر منعقد و عملیات اجرایی ساختمان توربین و جانبی در حوزه دریا آغاز شد.

  افزایش تولید برق هسته‌ای تا 3 هزار مگاوات

  نصوری با بیان اینکه با تکمیل این 2 واحد جدید نیروگاه هسته‌ای تولید برق هسته‌ای به 3 هزار مگاوات افزایش می‌یابد اضافه کرد: مجموعه این اقدامات انجام شده به دست نیروهای توانمند متخصص ایرانی شکل گرفته است.

  وی با بیان اینکه صنعت هسته‌ای به‌عنوان صنعت پیشران محسوب می‌شود تصریح کرد: این صنعت نقش اساسی در عرصه فناوری دارد و تکنولوژی ساخت برتر دارد این ظرفیت به صنعت کشور در همه ابعاد منتقل می‌شود و در دیگر صنایع قابل استفاده است.

  ساخت پروژه آب‌شیرین‌کن با ظرفیت 70 هزار مترمکعب

  مجری نیروگاه‌های هسته‌ای دوم و سوم بوشهر ادامه داد: این صنعت بستر رشد دیگر صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان و مجموعه‌ای که توانمند علمی دارند می‌شود و در مجموع مولفه قدرت و اقتدار آفرین است.

  نصوری از ساخت پروژه آب‌شیرین‌کن با ظرفیت 70 هزار مترمکعب در جوار نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و بیان کرد: این پروژه بر اساس برنامه زمانبندی تکمیل و افتتاح می‌شود و تا 105 هزار مترمکعب قابل توسعه است.

  انتهای پیام/

  منبع : tn.ai
  حتما بخوانید : نحوه کشته شدن معمر قذافی / انفجار مجسمه‌های بودا در بامیان /
  حال و هوای شانگهای از دهه 30 تا 80 میلادی / اسرای عراقی با پرچم
  ایران در تهران
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *