×
×

اعتراف تحلیلگر صهیونیست به ناکامی اسرائیل در شکست حماس

 • کد نوشته: 2179
 • فروردین ۲۳, ۱۴۰۳
 • 13 بازدید
 • ۰
 • به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در میان انتقادات شدید محافل صهیونیستی به عملکرد کابینه و ارتش این رژیم در جنگ فرسایشی غزه، یک تحلیلگر نظامی اسرائیلی با برشمردن موفقیت‌های مقاومت فلسطین در جنگ غزه، شانس ارتش اسرائیل برای پیروزی بر حماس در این جنگ را بسیار کم دانست. «یوآو زیتون» تحلیلگر نظامی صهیونیست در […]

  اعتراف تحلیلگر صهیونیست به ناکامی اسرائیل در شکست
حماس
 • به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در میان انتقادات شدید محافل صهیونیستی به عملکرد کابینه و ارتش این رژیم در جنگ فرسایشی غزه، یک تحلیلگر نظامی اسرائیلی با برشمردن موفقیت‌های مقاومت فلسطین در جنگ غزه، شانس ارتش اسرائیل برای پیروزی بر حماس در این جنگ را بسیار کم دانست.

  «یوآو زیتون» تحلیلگر نظامی صهیونیست در مقاله‌ای که در روزنامه عبری یدیعوت آحارانوت منتشر شد، اعلام کرد که افسران کهنه‌کار ارتش اسرائیل تخمین می‌زنند که حتی در بهترین شرایط هم دست کم تا سال 2026 یا 2027 شکست حماس امکان پذیر نیست.

  وی افزود که بر این اساس حتی رسیدن به ساده‌ترین اهداف جنگ که محدود کردن سیطره غیرنظامی حماس بر غزه است نیز بسیار دشوار می‌باشد. ارتش اسرائیل برای هدف قرار دادن مکانیزم و تجهیزات نظامی حماس که هنوز دست نخورده است تلاش می‌کند.

  این تحلیلگر صهیونیست چالش یافتن محل نیروهای حماس را مثل یافتن سوزنی در انبار کاه توصیف کرد و گفت که گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس تقریبا هرروز عکس و فیلم عملیات‌های خود که منجر به کشته و زخمی شدن نیروهای ارتش اسرائیل و انهدام خودروهای آنها می‌گردد را منتشر می‌کنند.

  وی تصریح کرد که چهار روز بعد از عقب‌نشینی ارتش اسرائیل از خانیونس و بازگشت گروهی از ساکنان این منطقه به خانه‌های ویران شده خود، نیروهای حماس شروع به بازپس‌گیری سیطره خود بر این شهر کرده‌اند.

  یوآو زیتون درباره وضعیت شمال نوار غزه هم گفت که نیروهای حماس همچنان در بازارهای شلوغ جبالیا هستند و فعالیت خود را حفظ کرده‌اند و مانع از نوسانات قیمت‌ها در این بازارها در سایه جنگ می‌شوند.

  تحلیلگر مذکور صهیونیست تاکید کرد که طبق داده های وزارت جنگ اسرائیل، حماس به موفقیت چشمگیری رسیده و توانست قیمت مواد غذایی را در ماه مارس کاهش دهد که بیانگر به ثبات رسیدن وضعیت اقتصادی در شمال غزه است. احتمالا به زودی این اتفاق در خان یونس و سایر مناطقی که ارتش اسرائیل در آنجا فعال نیست همچون شهر رفح و شهرهای مرکزی غزه هم رخ خواهد داد؛ جایی که حماس همچنان بر این مناطق سیطره دارد و در آنها نظم برقرار می‌کند.

  در همین زمینه اخیرا روزنامه صهیونیستی اسرائیل هیوم اعلام کرد که تصاویر خروج نظامیان اسرائیلی از خان یونس و اخباری که از مذاکرات قاهره به گوش می‌رسد و گرد و غبار ناشی از حرکت کامیون‌های کمک رسانی به نوار غزه بیانگر آن است که اقدامات اخیر بنیامین نتانیاهو و مقامات نظامی اسرائیل در کنار هم منجر به شکست اسرائیل شده نه «پیروزی مطلق» که نتانیاهو درباره آن حرف می‌زد.

  انتهای پیام/

  منبع : tn.ai
  حتما بخوانید : آسمان ناامن لبنان برای اسرائیل با شکار هرمس| گزارش
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *